StoryEditor

Sklep "Prosto od rolnika": Piąte pokolenie sadowników [Rolnictwo Podkarpacia]

Andrzej Urbanek, znany z TikToka i sklepu "Prosto od rolnika" mówi nam, dlaczego najważniejsze dla niego jest, aby prowadzić produkcję ekologiczną i zrównoważoną a jednocześnie na tym zarabiać.
10.06.2024., 11:02h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jabłka w wielu postaciach
  • Sprzyjający mikroklimat
  • Jabłko w płynie
  • Wyrafinowane destylaty

Jabłka w wielu postaciach

– Historia rolnictwa i sadownictwa w naszej rodzinie sięga aż 1847 r., kiedy to Franciszek i Anna założyli gospodarstwo tutaj na Podkarpaciu w Korczynie, położonym pod Krosnem. Szczególnie ukochali sad. Jestem już piątym pokoleniem zajmującym się sadownictwem i rolnictwem – mówi Andrzej Urbanek.

O sadzie mówi z ogromną pasją. Podkreśla, że najważniejsze dla niego jest, aby prowadzić produkcję ekologiczną i zrównoważoną, ze znacznie ograniczonym stosowaniem pestycydów i nawozów sztucznych. Choć mówi wprost, że nie ma certyfikatu, bo najzwyczajniej w świecie nie dostanie za swoje jabłka wyższej ceny.

image
Andrzej Urbanek prowadzi gospodarstwo wraz z żoną Katarzyną.
FOTO: Walerowska

– Dzisiaj kluczem w produkcji sadowniczej, ale także rolniczej, jest jakość i ekonomia. Dlatego moje owoce są ekologiczne, ale bez certyfikatu. W sadzie stosuję produkty biologiczne, na bazie m.in. alg morskich, aminokw...

Pozostało 89% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Walerowska
Autor Artykułu:Maria Walerowskazastępca redaktora naczelnego, szef działu Uprawa
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 23:45