StoryEditor

Kombinat Rolny Kietrz kończy żniwa. Jakie zbiory i parametry?

Kończą się żniwa. Padające deszcze w pasie przygranicznym z Czechami spowodowały, że rolnicy z Kietrza i okolic później niż inni kończą zbiory. Najwięcej pszenicy do zebrania miał Kombinat Rolny Kietrz, bo około czterech tysięcy hektarów.
04.08.2019., 00:08h
Dla większości opolskich rolników pogoda była łaskawa w czasie zbiorów. Kombajny można jeszcze najczęściej zobaczyć w południowej części województwa. W Kombinacie Rolnym Kietrz praca wre, bo do zebrania jest pszenica z areału czterech tysięcy hektarów.

– Jesteśmy na półmetku. Trochę pogoda nas zaskoczyła, ale mam nadzieję, że wymłócimy. To jest pszenica ozima odmiany owacja., która w ostatnich latach dała dobre plony. To jest słabszy rok. Tak nie plonuje. Liczę jakieś osiem ton z hektara, może mniej – mówi Marek Masiak z gospodarstwa rolnego w Kietrzu.

Ale za to jego sąsiedzi z Kombinatu Rolnego Kietrz kończą już zbiory zbóż.

– Jesteśmy w ostatnim etapie zbioru. Potrzebujemy jeszcze około trzech dni roboczych. Żniwa przebiegają dosyć sprawnie, organizacja jak zawsze jest dopięta., natomiast mamy zastrzeżenia co do tegorocznych plonów, bo wiadomo, że był to drugi z rzędu rok suszowy. W tym roku, szczególnie w rzepaku spadek plonowania był znaczący: o blisko 30 procent niższy plon niż w poprzednim roku. To o półtorej tony mniej niż w ubiegłym roku. W tamtym roku rzepak jeszcze uciekł przed suszą, natomiast pszenica już w tamtym roku niżej z...
Pozostało 43% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 18:41