StoryEditor

Trzy Złote Medale dla Poznańskiej Hodowli Roślin podczas Polagra Premiery 2024

Poznańska Hodowla Roślin może pochwalić się niemałym sukcesem, podczas tegorocznych Targów Polagra Premiery 2024. Zostali oni nagrodzeni aż trzema Złotymi Medalami w ramach prestiżowej grupy MTP. Które odmiany zdobyły nagrody?
12.02.2024., 10:54h

Podczas tegorocznych Targów Polagra Premiery, Poznańska Hodowla Roślin zdobyła trzy Złote Medale od grupy MTP, co tylko potwierdziło wysoką jakość nagrodzonych produktów, a także zaangażowanie w innowacyjne rozwiązania.

Nagrody przyznano za:

  • Pszenicę ozimą Essa,
  • Groch siewny jadalny Jowisz,
  • Łubin biały Kulig.
image

Polagra Premiery PHR

FOTO: PHR

- Pszenica Essa to najlepiej plonująca pszenica jakościowa w Polsce! Wyróżnia ją wyjątkowo wysoki i stabilny plon w różnych warunkach środowiskowo-klimatycznych. Jest najlepiej plonującą odmianą w badaniach rejestrowych COBORU z 2023 roku, o czym świadczy uzyskany wynik 108% wzorca na obu poziomach agrotechnicznych w całym kraju. Łubin Kulig ma bardzo dobre walory paszowe! Wyróżnia się bardzo wysoką zawartością białka (37%) i tłuszczu surowego (12%) oraz niską zawartością alkaloidów. Groch Jowisz ceniony jest za wysoki potencjał plonowania w zmiennych warunkach klimatycznych i glebowych! Co ważne, ma podwyższoną tolerancję na pękanie strąków, co wpływa na zmniejszenie strat podczas zbioru oraz jest szczególnie ważne w warunkach suszy i przy opóźnionym terminie siewu – czytamy w informacji Poznańskiej Hodowli Roślin.

image

Polagra Premiery PHR

FOTO: PHR

Złote Medale to przede wszystkim uznanie dla osiągnięć, a także podkreślenie profesjonalizmu zespołu i zaangażowania w rozwijanie nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa.

 

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. luty 2024 03:29