StoryEditor

Żniwne pogotowie cenowe: Spadki wyhamowały

Zarówno wieści o podwyżkach cen pszenicy za oceanem, jak też i deszczowa pogoda, obniżająca parametry zbóż, wpłynęły na zahamowanie spadków cen skupu zbóż w kraju.
28.07.2014., 14:07h

Lokalnie można się nawet spotkać z korektami cenników w górę o 10 zł netto na 1 tonie. Skupujący narzekają na jakość ziarna, stąd częste dysproporcje w cennikach. W niektórych regionach w kraju różnica w cenie między ziarnem konsumpcyjnym a paszowym sięgają nawet 100 zł netto. O dobry surowiec o wysokich parametrach starają się szczególnie młyny. Ceny pszenicy konsumpcyjnej i żyta konsumpcyjnego na poziomie odpowiednio 650 i 450 zł netto za 1 tonę, to stawki zachęcające do robienia zapasów. Wiadomo, że po żniwach ziarno na rynku będzie droższe.

Sytuacja z pogodą w najbliższych dniach będzie raczej służyć obniżaniu parametrów ziarna. Najbliższy tydzień - jeżeli wierzyć meteroologom - upłynie pod znakiem burz i opadów deszczu, co nie tylko przystopuje prace żniwne, lecz także wpłynie na gorszą jakość ziarna. bczŻniwne pogotowie cenowe - sonda "top agrar Polska" z 28.07.2014 r.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 07:11