StoryEditor

Zootechnik radzi na żywo: praktyczne wskazówki w produkcji świń

Dziś w fermie świń nie wystarczy po prostu pracować. Liczy się praktyka, doświadczenie, wiedza, do tego umiejętności interpersonalne oraz dociekliwość, empatia do zwierząt i ludzi.
11.07.2024., 16:01h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Wykorzystać potencjał
  • Zmiany rytmu produkcji
  • Brak rąk do pracy
  • W pocie czoła
  • Ważne lochy luźne
  • Nie głodzić!
  • Wsparcie dla loch

W produkcji świń na wysokim poziomie decydującą rolę grają niekiedy detale. O tym, jak maksymalizować wyniki produkcyjne rozmawialiśmy podczas VI Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie z niekwestionowanymi ekspertami z branży. Do dyskusji zaprosiliśmy znanych z łamów top agrar Polska zootechników, którzy za pośrednictwem naszego miesięcznika goszczą w Waszych gospodarstwach co miesiąc, z praktycznymi wskazówkami do produkcji świń: dr Grażynę Kusior, Urszulę Pałyskę, Olgę Wendrowicz oraz Grzegorza Chrostowskiego. Debatę wzbogaciły praktyczne spostrzeżenia dr Stanisława Niemyjskiego z firmy Axiom, która była partenerem tej sesji.

Wykorzystać potencjał

Dysponujemy coraz nowocześniejszymi obiektami, doskonałymi pod względem genetycznym zwierzętami oraz zaawansowanymi pod względem technologicznym systemami obsługi produkcji świń. Nie zawsze jednak udaje się w pełni wykorzystać potencjał fermy. Przy analizowaniu wyników chlewni pierwsze, z czym się spotykamy, to ocena liczebności zatrudnienia. Dr Kusior mówi, że zdecydowana wi...

Pozostało 91% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. lipiec 2024 02:29