StoryEditor

Jak w tym sezonie chronić i nawozić ziemniaki? Zapraszamy na webinarium!

Chcesz się dowiedzieć jak planować ochronę ziemniaków bez mankozebu? Jakie inne substancje czynne znikną z programów ochrony ziemniaka? Jak efektywnie nawozić dolistnie ziemniaki? Bądź z nami koniecznie 20 maja.
16.04.2021., 15:04h

Trudno przewidzieć, jak potoczy się wegetacja, ale już dziś wiemy, a wiosna ciągle nie chce u nas zagościć na dobre, co oznacza, że już niedługo konieczne będą szybkie decyzje dotyczące ochrony, nawożenia oraz nawadniana plantacji ziemniaków. Niestety, w zastraszającym tempie ubywa substancji czynnych.

O tym, jakie znikną z programów ochrony ziemniaka w tym sezonie, a także w kolejnych porozmawiamy m.in. na naszym webinarium 20 maja pt.: „Skuteczna ochrona, precyzyjne nawożenie dolistne i efektywne nawadnianie plantacji ziemniaka”. Wraz z ekspertami podpowiemy Wam, jak zaplanować ochronę bez mankozebu oraz jak chronić w tym sezonie plantacje przed zarazą ziemniaka oraz alternariozą. Podpowiemy, jak dobrze zaplanować strategię zwalczania tych sprawców w zależności od przebiegu pogody i presji patogenów. Nie zabraknie także praktycznych informacji o tym, jak efektywnie nawozić dolistnie i nawadniać ziemniaki.


Ramowy program naszego webinarium:

 • 9:00 Rozpoczęcie
 • 9:10 – 9:50 Zielony Ład – wyzwanie dla ochrony ziemniaka. Jak skutecznie chronić plantację ziemniaka w obliczu coraz większych ograniczeń substancji czynnych?
  dr Jerzy Osowski, IHAR–PIB o. Bonin
 • 9:50–10:00 Sesja pytań
 • 10:00–10:15 Program zwalczania zarazy ziemniaka na bazie doświadczeń z roku 2020 i nowej oferty na zbliżający się sezon”
  dr inż. Grzegorz Grochot, Główny Biolog i Expert Techniczny Corteva Agriscience Poland
 • 10:15–10:25 Sesja pytań
 • 10:25–11:00 Nawadnianie i dokarmianie dolistne – zabiegi wspierające ilość i jakość plonu bulw
  dr Cezary Trawczyński, IHAR–PIB o. Jadwisin
 • 11:00–11:10 Sesja pytań
 • 11:10 Zakończenie webinarium


Partner spotkania:Nie zwlekaj – zapisz się już dzisiaj! 

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 17:01