StoryEditor

Webinarium: Jak uzyskać więcej mleka z pasz objętościowych? OGLĄDAJ NA ŻYWO!

Susza już nieraz nadszarpnęła bazę paszową niejednego gospodarstwa mlecznego. Wielu z Was przekonało się, że świetnej jakości pasze objętościowe są bardzo dobrym uzupełnieniem bazy paszowej. Ale jak je uzyskać i wkomponować w dawkę żywieniową?
26.04.2021., 11:04h
Niekiedy jednak to nie susza, a chłodna i mokra wiosna opóźniają zbiór pierwszego pokosu. Jeśli zielonkę planujemy przeznaczyć na sianokiszonkę, wówczas lepiej jest zebrać ją wcześniej, nawet w fazie strzelania w źdźbło traw, niż zwlekać ze względu na pogodę do ich kwitnienia. Wprawdzie uzyskamy wtedy mniej zielonki, ale o zdecydowanie lepszej jakości i dajemy więcej czasu na odrost kolejnych pokosów. Pamiętajmy, że ruń łąkowa skoszona we wcześniejszych fazach jest także bardziej smakowita, a zatem zwierzęta ją chętniej pobierają.

W praktyce może to oznaczać, że lepsza jakościowo i bardziej energetyczna pasza objętościowa, czyli pozyskana z wcześniej skoszonych łąk, wpłynie na mniejsze zużycie pasz treściwych i obniżenie kosztów jednostkowych produkcji mleka. Jak uzyskać paszę objętościową o doskonałej jakości, a potem dobrze wkomponować w dawkę pokarmową? Jakich błędów unikać, aby podnieść wydajność mleka?

Odpowiedzi m.in. na te pytania będziemy szukać na naszym webinarium pt.: "Szybko i dobrze zebrana, doskonała pasza z użytków zielonych – jak przechytrzyć pogodę?", na które zapraszamy już 5 maja 2021 r. Naszymi ekspertami będą prof. Piotr Goliński z UP w Poznaniu oraz prof. Zygmunt Kowalski z UR w Krakowie. Nie zabraknie także praktyków, którzy przedstawią swoje pomysły na organizację zielonej taśmy w gospodarstwie. Pokażą swoje doświadczenia z praktyki i podzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi kosztów.

Zapisujcie się już dzisiaj!Oglądaj na żywo!

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 14:30