StoryEditor

Załadunek zboża na "wannę". Misja: załadować TIR-a cz. 2

Załadunek zboża na "wannę" to chleb powszedni dla większości rolników, jednak w niektórych okolicznościach może być dużym wyzwaniem. Oto pomysły naszych Czytelników, którzy skonstruowali urządzenia pomocne w załadunku ziarna na ciężarówki. Dzisiaj pomysł nr 2!
26.09.2023., 12:09h
Sprzedaż płodów rolnych z gospodarstwa to wygodne rozwiązanie. Przyjeżdża ciężarówka, którą wystarczy załadować. Ta prosta czynność dla niektórych rolników może być kłopotliwa w realizacji. Powodów może być kilka np. wąskie podwórko, na którym nie nawróci ciężarówka z długą naczepą lub bardzo zwinna ładowarka burtowa, której wysokość podnoszenia jest niewystarczająca do załadunku "wanny".


Zobacz także: Załadunek ziarna na ciężarówkę. Misja: załadować TIR-a cz. 1

Bobcat załaduje zboże na "wannę"

– Mój kosz to uniwersalna maszyna, w zależności od ukształtowania podwórka rura wyładowcza raz może być z lewej, innym razem z prawej strony – mówi Damian Wójciuk z Ornatowic na Zamojszczyźnie. W gospodarstwie o powierzchni 30 ha prowadzona jest także hodowla bydła. Mleko pozyskiwane jest od 20 krów, do stada trzeba doliczyć jeszcze ok. 10 szt. młodzieży. Do obsługi stada rolnik wykorzystuje ładowarkę burtową Bobcat 753, tzw. Skid Steer.

Ta sama ładowarka w gospodarstwie Wójciuka wykorzystywana jest do załadunku ziarna na ciężarówki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kosza przeładowczego, do którego w...
Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 02:33