StoryEditor

Dobra passa trwa

Kolejny tydzień listopada znowu przyniósł wzrost cen. Zdrożały głównie byki, minimalnie też jałówki i krowy. W naszym zestawieniu najwięcej płacą ZM Warmia – za byka w klasie R w tym tygodniu 14,3 zł/kg. To najwyższa cena od wielu miesięcy...
11.11.2017., 16:11h

– Jest duże ssanie w Europie, zwłaszcza na czystorasowego byka – usłyszeliśmy w skupach. To tłumaczy dlaczego i tak już rekordowo wysokie ceny, w ostatnim tygodniu jeszcze wzrosły. Póki utrzyma się tak duży popyt, zwłaszcza z krajów wymagających uboju rytualnego (Turcja, Izrael), cena nie spadnie. Z tygodnia na tydzień minimalnie, ale cena rośnie. Kiedy dojdzie do nasycenia rynku? Nie wiadomo. Sytuacja tego lata i jesieni jest do tego stopnia nietypowa, że trudno coś prognozować. Skupujący spodziewali się spadków wysokiej ceny z lata już w połowie września. Tymczasem minęły dwa miesiące i przez ten czas obserwujemy stały wzrost. 

Zadowoleni mogą być także dostawcy krów i jałówek też mogą być zadowoleni – na ten asortyment popyt również wzrósł, co pociągnęło za sobą wzrost ceny.

Byki już ponad 14 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej tov14,30 zł netto/kg, a najniższa to 12,45 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,90 zł netto/kg, a minimalnie 6,80 zł netto/kg.

Krowy wciąż wysoko

Cena krów w ostatnim czasie wprawdzie nie rośnie, ale też gwałtownie nie spada. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 12,30 zł netto/kg, a najniższa 10,80 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,00 zł netto/kg, a minimalnie 5,20 zł netto/kg.    mwie

Sprawdź aktualne ceny bydła

Zobacz poprzednie notowania cen skupu:

Ceny bydła: Padł rekord! - 28.10.17 r.

Młode byki czystorasowe i krowy poszukiwane - 8.09.17 r.

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 06:36