StoryEditor

EuroTier 2022: kierunek rozwój i lepsze zarządzanie w produkcji mleka

Dobre nastroje i zmiany idące w kierunku „cyfryzacji” obory – tak w skrócie można opisać atmosferę na stoiskach firm, działających w sektorze produkcji mleka.
18.11.2022., 15:11h

Zgodnie z informacją organizatorów, w tegorocznych targach EuroTier wzięło udział ok. 1700 wystawców z 55 krajów. W 14 halach i na ok. 250 tys. m2 powierzchni wystawienniczej można było zobaczyć szeroki asortyment firm działających w obrębie rolnictwa i podyskutować o hodowli zwierząt oraz produkcji mleka w przyszłości.

Choć wszyscy oczekują, że rosnące koszty produkcji, w tym energii elektrycznej, paliwa i pasz będą stanowić w niedalekiej przyszłości jeszcze większe wyzwanie niż obecnie, w czasach dużego popytu na mleko warto postawić na rozsądne inwestycje. Pomimo więc istotnie mniejszej frekwencji odwiedzających oraz wystawców na targach – w stosunku do ostatniej, stacjonarnej edycji imprezy – na halach z ofertą dedykowaną hodowcom bydła niektóre stoiska tętniły życiem.

Zarządzanie stadem

Dominowały technologie ułatwiające m.in. zarzadzanie stadem, roboty oraz systemy monitorujące bydło. Dziś chcemy wiedzieć o zwierzętach jak najwięcej w czasie rzeczywistym na hali udojowej, przy stole paszowym czy w porodówce, by przewidywać choroby z wyprzedzeniem, skrócić czas leczenia a także zwiększyć dobrostan zwierząt i efektywność pro...

Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 22:41