StoryEditor

Hodowco przyjdź na stadion

Już za nieco ponad 10 dni rusza pierwsza edycja Kongresu Hodowców Bydła Mlecznego na stadionie PGE Narodowym. Chcesz „innowacyjnie” produkować mleko? – warto tam być.
26.10.2017., 14:10h
„Innowacyjny Hodowca”– pod takim hasłem odbędzie się 7 listopada I Kongres Hodowców Bydła Mlecznego w Warszawie. Zaproszeni eksperci, naukowcy i praktycy będą mówić m.in. o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach w dziedzinie produkcji mleka.

Przykładem może być wystąpienie prof. Jarosława Horbańczuka z IGiHZ PAN, który będzie mówił o „innowacyjnych kierunkach badań w produkcji zwierzęcej w świetle priorytetów UE”, a także wykład dr Marcina Gołębiewskiego z SGGW o „innowacyjnym systemie do profilaktyki i wspomagania leczenia subklinicznych mastitis krów mlecznych”.

Ciekawie zapowiada się też temat dotyczący: „Inteligentnego monitoringu krów…” oraz „nowatorskiej metody pozyskiwania siary”. Trudno też nie wspomnieć o „nowoczesnym zarządzaniu w gospodarstwie”, tematykę którego poruszą m.in. dr Ewa Kołoszczyc (ZUT w Szczecinie) oraz dr Piotr Wójcik z IZ w Balicach. Z kolei o „potencjalnych kierunkach zmian legislacji unijnej w odniesieniu do produkcji mleka” będzie mówił prof. Andrzej Babuchowski z IIPM.

Organizatorem imprezy jest Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Instytutem Genetyki i Hodowli Zwierząt w Jastrzębcu i Mazowieckim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Wyłącznym patronem medialnym imprezy jest „top agrar Polska”.

mj/Fot. PGE Narodowy
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 18:47