StoryEditor

Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego przejmie MTP Tabo

Do UOKiK wpłynął wniosek o koncentrację od Spółdzielni Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego z siedzibą w Białymstoku. Koncentracja miałaby polegać na przejęciu przez spółdzielnię kontroli nad spółką MPT Tabo z siedzibą w Bogucinie. 
23.11.2022., 12:11h

W wyniku zgłaszanej koncentracji SOT zamierza nabyć 100 proc. udziałów w MPT Tabo. SOT powstał z powołania podlaskich spółdzielni mleczarskich tj.; Mlekpol, Mlekovita, Bielmlek, Piątnica MSM Mońki, OSM Hajnówka i SM Łapy. Spółdzielnia jest obecna na rynku od ponad 30 lat. Przedmiotem jej działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna produktów (w tym głównie artykułów mleczarskich) na obszarze kraju i za granicą. 

Spółdzielnia prowadzi działalność handlową w 13 lokalizacjach w swoich specjalistycznych magazynach przechowywania, chłodzenia i składowania. Jej hurtownie zlokalizowane są, w: Białymstoku, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Sosnowcu, Chorzowie, Nowej Soli, Krakowie, Kielcach, Łodzi, Pruszczu Gdańskim, Kętrzynie i Ełku.
Swoim działaniem obejmuje region północno-zachodniej Polski. Klientami MPT Tabo są głównie sklepy detaliczne, polskie sieci handlowe, podhurty, kioski, szkoły, przedszkola, biura, hotele, zakłady pracy (w zakresie paczek) oraz agencje reklamowe. W swojej ofercie spółka posiada szeroką gamę produktów (m.in. słodycze, herbaty, kawy, przetwory owocowo-warzywne, makarony, przyprawy, produkty sypkie, koncentraty spożywcze, karmy dla zwierząt, soki, napoje i wody oraz podstawową chemię gospodarczą).

oprac. dkol na podst. Wiadomości Handlowe/ UOKiK
fot. SOT/screen YT

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 11:06