StoryEditor

Na jakie cechy hodowlane u świń stawia firma Axiom?

O dzisiejszych oczekiwaniach producentów świń oraz o głównych celach hodowlanych, na których skupia się firma Axiom, rozmawialiśmy ze Stanisławem Niemyjskim podczas VI Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie w Aleksandrowie Łódzkim
15.06.2024., 10:46h

Najważniejsze elementy, na które zwracają uwagę hodowcy świń, przy wyborze zwierząt to efektywność żywieniowa oraz plenność gospodarcza. I to właśnie na tych cechach skupia się przy selekcji i badaniach firma Axiom.

Plenność gospodarcza świń

­– Jeśli chodzi o plenność gospodarczą, to dla nas elementem istotnym w tym obszarze jest przede wszystkim równowaga, cechy biologiczne i zdolności naturalne loch. Prosię żywo urodzone równa się prosię odsadzone. Ważne jest, żeby w tym momencie, kiedy ewoluujemy z liczbą prosiąt urodzonych, żeby cechy macierzyńskie takie jak sutki funkcjonalne, zdolności mleczne macior, żeby również były na odpowiednim poziomie – mówił Stanisław Niemyjski.

Na co stawia firma Axiom?

Jeśli chcesz wiedzieć na jakie cechy hodowlane stawia firma Axiom oraz w jaki sposób analizuje zwierzęta pod kątem efektywności żywieniowej, posłuchaj całego wywiadu z naszego Forum Świnie.

Dominika Zieja
Autor Artykułu:Dominika Zieja
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 04:01