StoryEditor

Kubota sprzedała maszyny za ponad 17 mld dolarów

Przychody Kuboty przekroczyły w ubiegłym roku 17 mld dolarów. Sukces firmie zapewniła sprzedaż maszyn budowlanych i rolniczych na rynkach Ameryki Północnej i Europy. Które kraje kupiły najwięcej?
02.03.2022., 08:03h

Dobre wyniki w produkcji maszyn rolniczych i budowlanych w dużej mierze przyczyniły się do wzrostu skonsolidowanych przychodów Kubota Corporation o 3,8% do 17,5 mld USD.

Przychody działu maszyn rolniczych (w tym Kverneland, Great Plains i silniki) i budowlanych koncernu wzrosły o 2,9% do 14,3 mld USD, co stanowiło prawie 82% całkowitej sprzedaży.

Ponad dwie trzecie zeszłorocznych przychodów pochodziło spoza Japonii, a Kubota uważa, że sprzedała więcej ciągników i maszyn budowlanych w Ameryce Północnej i Europie, zwłaszcza we Francji i Niemczech.

W Azji sytuacja była zróżnicowana. Sprzedaż kombajnów zbożowych w Chinach zatrzymała się w miejscu, ale sprzedaż maszyn rolniczych w Tajlandii wzrosła. Połączone skutki dotkliwej suszy i ogólnego spowolnienia gospodarczego spowodowały spadek popytu na ciągniki w Australii.

Patrząc w przyszłość, Kubota Corporation przewiduje dalszy wzrost sprzedaży maszyn rolniczych i budowlanych do końca bieżącego roku (szczególnie w Ameryce Północnej i Azji) i przewiduje, że skonsolidowane przychody w 2022 r. wyniosą około 17,6 mld USD.

Jedną z potencjalnych przeszkód jest koronawirus. Firma twierdzi, że trudno jest oszacować negatywny wpływ, jaki rozprzestrzenianie się koronawirusa może mieć na jej wyniki operacyjne.

opr. jj

fot. firmowe
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 16:33