StoryEditor

Medale targów Polagra-Premiery

Już za trzy tygodnie rozpoczną się trzydniowe targi rolnicze Polagra-Premiery. Od 17 do 19 stycznia teren MTP w Poznaniu będzie skupiał uwagę wszystkich fanów nowoczesnej techniki rolniczej i nie tylko
19.12.2019., 15:12h

Pokaz możliwości kilkuset marek polskich i zagranicznych producentów odbędzie się między 17-19.01.2020 roku w Poznaniu. To pierwsza w nadchodzącym roku okazja, by zobaczyć urządzenia i maszyny rolnicze, których dotąd nie było w sprzedaży na polskim rynku. Jak zaznacza organizator, Międzynarodowe Tragi Poznańskie, na zwiedzających czekać będzie bardzo bogata oferta sprzętu rolniczego, różnorodny program wydarzeń towarzyszących oraz inne atrakcje, jak konkurs z nagrodami o wartości ok 50 000 zł.

W jednym z pawilonów ekspozycyjnych powstanie specjalna „Strefa Innowacji” w obrębie której planowane są ciekawe wydarzenia. Będzie można tam obejrzeć prezentacje produktowe różnych marek, wysłuchać fachowych prelekcji. W Strefie Innowacji nie zabraknie paneli organizowanych przez redakcję „top agrar Polska” – WIĘCEJ INFORMACJI.

Organizatorom targów Polagra–Premiery zależy na promocji i rozwoju polskich marek dlatego, aby umożliwić im nawiązanie kontaktów międzynarodowych (wzorem poprzednich edycji) rozwijany będzie program Hosted Buyers (Międzynarodowe Targi Poznańskie proponują tę nowoczesną i efektywną  metodę kontaktu, jako uzupełnienie lub alternatywę dla tradycyjnych kontaktów biznesowych zawieranych na targach). Poprzednie lata pokazały, że ten program cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego również na rok 2020 MTP zaprasza około 100 kupców z 13 krajów Europy Południowej i Wschodniej.

Złote Medale MTP

Podczas targów Polagra-Premiery będzie można zobaczyć innowacyjne maszyny i najnowsze rozwiązania rolnicze na nowy sezon. Na szczególną uwagę zasługują laureaci nagrody Złoty Medal MTP. Oceny produktów dokonuje grono specjalistów reprezentujących branżę rolniczą. Sąd konkursowy, pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka przyznał 20 Złotych Medali MTP w kategorii „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa”. Poza tym podobnym wyróżnieniem nagrodzono 17 produktów z kategorii „Rośliny uprawne”.

W  kategorii „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” przyznanych zostało 20 nagród (w kolejności alfabetycznej)

Agrirepel Wrap (Hathor)
Agrirepel Wrap (Hathor)

Agrirepel Wrap jest folią do owijania bel, która odstrasza ptaki i gryzonie dzięki naturalnemu nietoksycznemu dodatkowi. Folia ma certyfikat Europejskiej Agencji Chemikaliów, udowodniono, że jest ekologiczna. Celem podczas tworzenia Agrirepel Wrap było ułatwienie życia rolnikom przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Alimamix Evolution Pro
Alimamix Evolution Pro

Nowa seria wozów paszowych Alimamix Evolution Pro powstała z myślą o jeszcze bardziej ekonomicznej i efektywnej pracy oraz o wygodzie użytkowania. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne w budowie kosza, wysypu oraz taśmy, pozwalają na skrócenie cyklu pracy związanego z przygotowaniem TMR. Przekłada się to na oszczędności w zużyciu paliwa, rocznie sięgające nawet do 180 l. Kompaktowa budowa, regulowany, odwracany dyszel z pełnym zakresem mocowania zaczepu, wygodna stopnica, wyświetlacz wagowy z promieniem regulacji niemal 270°.

Avant 860i
Avant 860i

Avant 860i to jeden z dwóch największych i najmocniejszych modeli wszechstronnych ładowarek teleskopowych, produkowanych przez Avant Tecno Oy. Maszyny Avant serii 800 ważą 2,5 tony, przy 1,5 metra szerokości, 3,4 metra długości i 2,2 metra wysokości.

Claas Lexion 6000 / 5000
Claas Lexion 6000 / 5000

Lexion 6000 jest kombajnem łączącym zalety bębna przyspieszającego, bębna młócącego separatora oraz odrzutnika. Wszystkie bębny są zsynchronizowane. Zapewnia to równomierny przepływ materiału, oraz oszczędność energii. Silnik pracuje na niskich obrotach, oraz wyposażony jest w system Dynamic Power, co dba o niskie zużycie paliwa. Aby w pełni wykorzystać maszynę, dostępny jest system Cemos Automatic, który sam zmienia ustawienia w zależności od warunków.

Data Connect (365FarmNet)
Data Connect (365FarmNet)

DataConnect jest interfejsem umożliwiającym wymianę danych telematycznych o położeniu, statusie, prędkości jazdy oraz poziomie paliwa wielu marek ciągników i maszyn (Case Ih, Claas, John Deere, New Holland, Steyr). Rolnik - użytkownik wielu marek zamiast włączać wiele różnych oddzielnych aplikacji dla każdej z marek osobno, włącza jedną platformę, np. 365FarmNet gdzie obserwuje i analizuje pracę całej swojej "wielobarwnej" floty.

eAgronom

eAgronom
eAgronom to program, ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami. Dostępny online przez komputer oraz jako aplikacja mobilna. Program umożliwia rolnikom wgląd w działanie ich gospodarstwa z dowolnego miejsca. Najważniejsze funkcje to m.in.: karty pól, ewidencja i plan nawożenia azotem (zgodne z Dyrektywą Azotanową), planowanie ŚOR i zabiegów, magazyn i budżet.

Hardi Mega
Hardi Mega

System ISOBUS ,komputer HC 9600, nowy system zarządzający SmartCom, system dystrybucji cieczy SmartValve, system zarządzania cieczą DynamicFluid 4, funkcje precyzyjnego rolnictwa zintegrowane z pozostałymi maszynami w gospodarstwie, nowoczesny design czy zbiorniki do 2200 l z belkami roboczymi od 18 do 28 m, to tylko część z charakterystyki nowego opryskiwacza marki Hardi.

Husarya SCS-100 (Usarya Polska)
Husarya SCS-100 (Usarya Polska)

Maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS- 00 przeznaczona jest do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby. Maszyna jest wykorzystywana do zbierania kamieni znajdujących się w wierzchniej warstwie gleby (do 20 cm głębokości). Dzięki systemowi podwójnych rotorów cechuje się dokładnością pracy oraz dużym zakresem wielkości zbieranych kamieni. Ponadto, maszyna wyposażona jest w aktywny, bębnowy system separacji kamieni od zanieczyszczeń. Maszyna posiada największy na rynku zbiornik kamieni o pojemności 3m3 i wysokości rozładunku 3,5 m.

John Deere 8RX 410
John Deere 8RX 410

Czterogąsienicowa seria John Deere 8RX to maszyna do wymagających terenów o dużym nachyleniu oraz trudnych typów gleby. 4,5 metra kwadratowego powierzchni styku z podłożem zapewnia nie tylko uciąg, ale też ochronę gleby. Wypoczęty operator korzystający z systemów rolnictwa precyzyjnego marki John Deere może oddać się w pełni obserwowaniu maszyny współpracującej z pozycji fotela wyposażonego w funkcję masażu.

Krone VariPack
Krone VariPack

– Dzięki naszej nowej serii VariPack oferujemy praktyczną i przyjazną dla użytkownika prasę do zbioru suchych materiałów, takich jak słoma i siano – mówi Dr. Klaus Martensen, kierownik działu ds. pras zwijających w firmie Krone. Wprowadzając na rynek nową prasę VariPack, zapewniamy naszym klientom pełną gamę produktów. Podstawą tego był dalszy rozwój systemów pasowych, które umożliwiają nie tylko wysoką siłę zgniotu, ale są również znacznie bardziej trwałe i wytrzymałe niż kilka lat temu. Potwierdzają to nasze pozytywne testy prasami VariPack, które wykonały już ponad 170 000 bel w różnych warunkach.

Kuhn Connected Shredder

Kuhn Connected Shredder

„Connected shredder” to aplikacja na telefony komórkowe z systemem Android/IOS, która jest w stanie monitorować w czasie rzeczywistym podstawowe parametry pracy rozdrabniacza. Głównym celem jest zapewnienie alarmów w przypadku przekroczenia progów obrotów wirnika, temperatury oleju, wibracji rotora oraz zasugerowanie rutynowej lub nadzwyczajnej konserwacji w oparciu o ogólny stan maszyny. Rozwiązanie to przyczynia się do znacznej redukcji kosztów użytkowania rozdrabniaczy i eliminacji przestojów.

Kuhn  VB serii 7100

Kuhn  VB serii 7100

Prasy Kuhn  serii VB 7100 oferują wysoką wydajność nawet do 30 t/godz. i duże zagęszczenie beli do 140 kg/m3 dla słomy. Skuteczne rozwiązania techniczne oraz wytrzymała konstrukcja gwarantują niezawodność i maksymalne ograniczenie przestojów w pracy. To, co dla innych jest końcem możliwości, dla pras Kuhn  serii VB 7100 jest początkiem.

Manitou MLT 420
Manitou MLT 420

Ładowarka teleskopowa MLT 420-60 H jest kompaktową maszyną przeznaczoną specjalnie do zastosowań w rolnictwie. Niewielkie wymiary maszyny zapewniają zwrotność oraz umożliwiają wykonywanie prac w budynkach i ciasnych miejscach. Komfort w kabinie, wygłuszenie kabiny (76 dB max), widoczność 360 stopni, joystick JSM (Joystick Switch & Move) są tymi elementami, które zapewniają bezpieczne dni pracy z minimalnym zmęczeniem. System ECS (Easy Connect System) ułatwia wymianę osprzętu na głowicy wysięgnika, a 4 koła napędne skrętne w połączeniu z 3 trybami jazdy zapewnią zwrotność.

Matrix 430VF (TeeJet)
Matrix 430VF (TeeJet)

Matrix 430VF to rozwiązanie problemu opryskiwania w sadzie, jagodników czy winnic. Do tej pory wykonywanie zabiegów związane było z dużym stresem który wynikał z konieczności ciągłego liczenia rzędów oraz kontrolowania toru jazdy. Nawet najbardziej doświadczeni operatorzy mieli z tym problem zwłaszcza przy zabiegach wykonywanych w nocy. Teraz wystarczy zakupić nasz nowy nawigator i w pełni zaufać jego możliwościom. Łatwy w instalacji i obsłudze a dodatkowo nie drogi sprawi, że od dzisiaj praca stanie się bardziej wydajna i mniej stresująca.

Moduł serwisu SatAgro
Moduł serwisu SatAgro

W sezonie 2019 serwis SatAgro został rozbudowany o moduł wspierający proces badania gleb oraz umożliwiający nawożenie na podstawie zasobności i zdjęć satelitarnych. Moduł pozwala podzielić pole na strefy pobrania prób, dostosowane do faktycznej zmienności siedliska, na podstawie jednego lub kilku zdjęć satelitarnych. Strefy można wyeksportować, również w formacie kompatybilnym z GPS, aby ułatwić pobranie prób w terenie. Wyniki analiz można w łatwy można przekształcić na mapy nawożenia.

Mzuri Pro-Til

Mzuri Pro-Til

Mzuri Pro-Til technologia jednego przejazdu. Redlice siewne każdej sekcji pracują całkowicie niezależnie od strefy spulchniania, zapewniając łatwą regulację, doskonałe kopiowanie terenu i stałą kontrolę głębokości siewu. Każda redlica za pomocą układu hydraulicznego wywiera stałe ciśnienie na każde koło regulujące głębokość siewu, by zapewnić dokładną głębokość rozmieszczenia nasion oraz doskonałe warunki glebowe w miejscu kontaktu nasion, aby ziarno kiełkowało możliwie najszybciej i najbardziej równomiernie. Najważniejszą właściwością konstrukcji Mzuri Pro-Til jest to, że cała masa maszyny jest równomiernie rozłożona na wszystkie uprawiane pasy, co jest ważne dla zapewnienia powtórnego zagęszczenia spulchnionej gleby w celu likwidacji przestrzeni powietrznych. Jest powszechnie uważane za najistotniejszy czynnik zapewniający szybki rozwój zdrowego systemu korzeniowego.

Namyslo Flyy
Namyslo Flyy

Agregat uprawowo-siewny Namyslo Flyy cechuje szeroka skrzynia zasypowa, talerzowa sekcja do uprawy, możliwość siewu bezpośrednio w ściernisko, podwójna redlica talerzowa, a także możliwość podłączenia pod system GPS i ISOBUS.

Teledetekcyjny system wspomagania hodowli roślin i doświadczalnictwa polowego (Agrocom Polska)

Teledetekcyjny system wspomagania hodowli roślin i doświadczalnictwa polowego (Agrocom Polska)
Teledetekcyjny system wspomagania hodowli roślin i doświadczalnictwa polowego to stworzone w Polsce kompleksowe rozwiązanie wspomagające: a. optymalną, najbardziej jednorodną lokalizację zakładanych ścisłych doświadczeń polowych. Lokalizację która zmniejsza bezpośredni wpływ zmiennych warunków glebowych na wyniki zakładanych doświadczeń polowych, b. zdalne, bezinwazyjne pozyskiwanie danych pomiarowych dotyczących roślin i gleby za pomocą niskopułapowych autonomicznych obiektów latających (dronów). Informacje zebrane w sposób zaplanowany i uporządkowany poprzez zastosowanie szeregu kamer multispektralnych umożliwiają precyzyjną analizę szeregu zmierzonych cech i indeksów roślinnych (2D) oraz precyzyjne pomiary danych przestrzennych (3D).

Unia Heron 50 27
Unia Heron 50 27

Opryskiwacz polowy Heron ze zbiornikiem głównym o pojemności 5000 l i belką polową o szerokości 27 metrów z możliwością redukcji do szerokości 21 metrów. Układ cieczowy zasilany jest przez pompę o wydajności 400 l/min. Amortyzowany dyszel umożliwia podpięcie pod górny lub dolny zaczep ciągnika. Na wyposażeniu opryskiwacza znajduje się skrętna oś, sterowana za pomocą żyroskopu. Opryskiwacz został wyposażony w system cyrkulacji cieczy sterowanej pneumatycznie, a także w nocne oświetlenie belki polowej LED. Zawory sterujące zostały zgrupowane w ergonomiczny sposób. Wszystko zasłania osłona, która chroni rozwadniacz i zawory przed zabrudzeniami. Opryskiwacz obsługiwany jest za pośrednictwem sterownika w technologii ISOBUS. Sterownik umożliwia oprysk automatyczny, na podstawie sygnału GPS, a także rozbudowę o jazdę równoległą i zmienne dawkowanie nawozów płynnych i ŚOR.

Uniform Agri  (KST Konsulting)

Uniform Agri  (KST Konsulting)

Uniform Agri to oprogramowanie do zarządzania stadem bydła mlecznego, skoncentrowane nie tylko na codziennej administracji zdarzeń, ale również na podejściu analitycznym. Główną zaletą oprogramowania jest różnorodność we współpracy z innymi systemami wykorzystywanymi w gospodarstwie. Uniform Agri może połączyć się z niemal wszystkimi stacjami paszowymi, miernikami aktywności oraz robotami i halami do doju. Dzięki Uniform App w dłoni masz nieograniczony dostęp do danych o Twoim stadzie.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 06:37