StoryEditor

Wynalazki rolników: bezpieczne big-bagi na widłach

Worki big-bag używane są w każdym gospodarstwie. Trzeba o nie dbać, aby można było ich używać wielokrotnie. Uchwyty wypełnionego worka big-bag poddawane są dużym obciążeniom na widłach. Mogą ulec rozcięciu o ostre krawędzie stalowych wideł. Jest to szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza gdy nie utrzymujemy wideł w poziomie. Jeśli nadmiernie odchylimy je w kierunku do siebie, uchwyty przesuwają się po widłach i ulegają rozcięciu.
19.09.2023., 11:09h
Oto pomysł rolnika, który chroni uchwyty worków. Przydaje się tutaj stara plandeka.

Zabezpieczenia, które chronią uchwyty worków big-bag przed uszkodzeniem na widłach paletowych można wykonać ze starej plandeki.

Wystarczy wyciąć z niej paski i skleić ze sobą długie krawędzie. W ten sposób uzyskamy wąż, który należy nasunąć na widły przed zawieszeniem uchwytów worka. Tak zabezpieczone uchwyty nie zostaną rozcięte o krawędzie wideł. Można w tym celu wykorzystać także stare węże strażackie lub doprowadzające wodę do deszczowni.

150 zł dla Ciebie!

Masz interesujące rozwiązanie? Chciałbyś podzielić się swoim pomysłem i zyskać uznanie wśród kolegów po fachu z całej Polski? Nie zwlekaj, zgłoś swój pomysł do naszej rubryki, prześlij krótki opis wynalazku i kilka zdjęć. Warto podać też swój telefon – tylko do wiadomości redakcji. Nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fot: Rechberger
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 08:13