StoryEditor

Co Zielony Ład oznacza dla firm chemicznych? Wywiad z Cezarym Urbanem z firmy BASF [FILM]

W ostatnim roku firma BASF obchodziła 30-lecie, ale znana z rozwiązań dla rolnictwa jest od znacznie dłuższego czasu. Jaki jest sekret pozycji i sukcesu na rynku Firmy BASF? Co Zielony Ład oznacza dla firm chemicznych? Zapraszamy na wywiad z Cezarym Urbanem, Dyrektorem ds. rozwiązań dla rolnictwa w firmie BASF.
24.05.2023., 12:05h
— Jesteśmy na rynku polskim od ponad 30 lat, te symboliczne 30 lat, które obchodziliśmy w ostatnim roku, jest związane z powołaniem spółki BASF Polska, w ramach której działamy po dziś dzień. Natomiast to z czym jesteśmy przede wszystkim kojarzeni u naszych klientów, u rolników, czy u dystrybutorów to jest przede wszystkim profesjonalizm naszego zespołu, świetna jakość produktów i to wszystko, co pozwala nam odpowiadać na wyzwania, które stoją przed rolnictwem od wielu, wielu lat — mówi Cezary Urban, Dyrektor rozwiązań dla rolnictwa w firmie BASF Polska w rozmowie z Karolem Bujoczkiem, redaktorem naczelnym top agrar Polska.

Lider sprzedaży środków ochrony roślin

W 2022 roku firma BASF stanęła na podium jeżeli chodzi o sprzedaż środków ochrony roślin.

— W zeszłym roku stanęliśmy na szczycie podium, bo na tym podium jesteśmy od wielu lat, zaczynaliśmy kilka lat temu od trzeciego miejsca, później oczywiście miejsce drugie, natomiast od zeszłego roku jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego rynku środków ochrony roślin. Jest to na pewno zwieńczenie całej kampanii produktowej, którą przygotowywaliśmy od wielu wielu lat, wraz ze zmianą naszego portfolio, zwłaszcza z odejściem od produktów opartych o epoksykonazol i sprowadzaniem Revysolu — dodaje Cezary Urban. 

Co Zielony Ład oznacza dla firm chemicznych?

Jak zauważa Karol Bujoczek, dziś tak naprawdę rolnicy nie wyobrażają sobie w ogóle produkcji bez tych nowoczesnych rozwiązań w zakresie ochrony roślin, a wiemy, że wraz z Europejskim Zielonym Ładem, nasiliła się krytyka chemii i stosowania w ogóle środków ochrony w europejskim rolnictwie. W Zielonym Ładzie wręcz słyszymy, że rolnicy mają do 2030 roku ograniczyć zużycie o 50%. To oczywiście są plany polityczne, ale Komisja nie ustaje w tych działaniach, żeby jednak ograniczyć zużycie. Co to oznacza dla firm chemicznych i jak firma BASF zareaguje żeby jednak wspierać rolników w tym, aby mogli zebrać wysoką ilość plonu i wysoką jakość plonu? Koniecznie obejrzyjcie cały wywiad! 


Tekst: Bernat Patrycja
Film i montaż: Robert Lipski
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. czerwiec 2024 11:54