StoryEditor

Karate Zeon czasowo na mszyce

Karate Zeon 050 CS zyskał czasowe zezwolenie do jesiennego zwalczania mszyc – wektorów wirusa żółtej karłowatości jęczmienia w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.
30.09.2015., 13:09h

Karate Zeon 050 CS można stosować od 25 września do 30 listopada 2015 w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego we wczesnych fazach ich rozwoju, w celu zwalczania mszyc. Zalecana dawka preparatu to 0,075–0,1 l/ha w okresie od fazy szpilkowania do końca krzewienia zbóż. Produkt posiada taka stałą rejestrację w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym. Zgodnie z nową rozszerzoną etykietą Karate Zeon 050 CS zyskuje również zastosowanie do jesiennego zwalczania szkodników rzepaku: pchełki rzepakowej, pchełki ziemnej, gnatarza rzepakowca. Zalecana dawka preparatu to 0,12–0,15 l/ha, w okresie od fazy liścia właściwego do czterech liści.

Natomiast Karate Zeon 100 CS posiada nowy, rozszerzony zakres stosowania o zwalczanie mszyc w uprawach zbóż (pszenica, jęczmień, pszenżyto, żyto) oraz zwalczanie szkodników rzepaku: pchełka rzepakowa, chowacz czterozębny, chowacz brukwiczek, chowacz podobnik. Zalecana dawka dla tych wszystkich zastosowań to 75 ml/ha.

oprac. mwal

Źródło: mat. firmowe

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 20:36