StoryEditor

Seminarium uprawowe w Krainie Wielkich Jezior

Określenie "Kraina Wielkich Jezior" dotyczy Mazur, a Olsztyn jest sercem sąsiedniego regionu – Warmii. W ostatnim dniu tegorocznych seminariów uprawowych spotykamy się jednak nad jeziorem Ukiel. Sala przygotowana na 350 miejsc pęka w szwach!
10.01.2020., 11:01h
Nas jednak to cieszy – wszyscy znaleźli miejsce, a duża liczba osób świadczy o potrzebie ciągłego uzupełniania wiedzy przez naszych Czytelników, zwłaszcza w kontekście ostatnich niekorzystnych zjawisk pogodowych, utrudniających uprawę roślin.
Fachową wiedzą zapewniamy im już od ponad 25 lat w postaci miesięcznika, a od 10 lat dzięki seminariom uprawowym organizowanym w różnych regionach Polski.

Seminarium w Olsztynie zaczęliśmy od wspomnień redaktora naczelnego "top agrar Polska" Karola Bujoczka w postaci pokazu zdjęć z poprzednich edycji seminariów. Ci którzy 10 lat temu  byli uczniami techników a nawet młodsi dzisiaj przejmują prężne gospodarstwa lub prowadzą je wspólnie z rodzicami. Ci którzy byli wtedy w pełni sił... cały czas intensywnie pomnażają dochody.

Jednak nie samymi wspomnieniami żyjemy jako rolnicy. W tym roku poruszamy na seminariach kwestie uprawy roli, konieczności orki, uprawy pasowej strip-till, a także tematykę odchwaszczania buraków cukrowych w sytuacji coraz mniejszego doboru środków ochrony roślin. Omówione zostają też zalecenia wiosenne w oziminach, m. in. w zakresie nawożenia azotem.

Szczegóły jeszcze dziś na naszym portalu i w najbliższym wydaniu magazynu „top agrar Polska”.

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu? Nic nie szkodzi – sprawdź teraz naszą ofertę prenumeraty i zamów najbliższy egzemplarz z wieloma fachowymi poradami agrotechnicznymi już teraz!

ZOBACZ TEŻ WYWIAD Z EKSPERTEM!
 
tcz
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:22