Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

AgroUnia jest już partią

Obrazek

Jak informuje Michał Kołodziejczak na swoim Twitterze w końcu udało się zarejestrować partię reprezentowaną przez zrzeszonych w AgroUnii rolników. Dzięki tej decyzji Sądu partia może wystartować w wyborach parlamentarnych. 

Dorota Kolasińska16 marca 2022, 14:05
- Budujemy partię, która jest osadzona w wartościach, w ludziach i dziś wiemy, że ludowa socjaldemokratyczna partia jest w Polsce bardzo potrzebna i my będziemy robić wszystko, by tak było – podkreślił dokładnie miesiąc temu w Sądzie Okręgowym w Warszawie Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii, który od kilku miesięcy starał się założyć partię polityczną. 

- Ustawa o partiach politycznych mówi o tym, że żeby zarejestrować partię polityczną wymagana jest lista poparcia zakładająca i zawierająca dane podpisy i dane personalia, co najmniej tysiąca osób. My na ten moment złożyliśmy już grubo powyżej 1,5 tysiąca takich głosów poparcia. Konkretne osoby z imienia i nazwiska podpisały się pod tym, że wspierają ruch, wspierają założenie partii politycznej. Dwukrotnie uzupełnialiśmy te podpisy, część powiedzmy mogła być nieczytelna, może ktoś się pomylił. Natomiast zdziwienie budzi fakt, że ponad blisko połowa podpisów została zakwestionowana – mówił mec. Gabryelczyk 17 lutego w Sądzie. AgroUnia się nie poddała i złożyła wówczas 1,5 tys. podpisów, czego efektem jest rejestracja partii Kołodziejczaka. 
  

- Będziemy brali udział w wyborach. Dziś mówimy jasno, że traktujemy, to co robimy bardzo poważnie, nasze działania są osadzone, nie tylko w tradycji, ale są one osadzone w ludziach, w różnych regionach Polski – podkreślił lider AgroUnii. Według niego poparcie dla samej organizacji rośnie, więc wielce prawdopodobne jest, że w sondażach zarejestrowanej już partii poparcie równie szybko wzrośnie. Wielu młodych rolników wspiera działania AgroUnii, więc zapewne niedługo przekonamy się jak wiele osób w Polsce chce by do politycznego głosu  dopuszczono właśnie Michała Kołodziejczaka. 

- Budujemy teraz partię ludową, socjaldemokratyczną, taką która będzie potrafiła być w dobrych czasach blisko ludzi, ale też taką która będzie w trudnych czasach potrafiła powiedzieć, że państwo zapewni to co jest najważniejsze, zapewni to co jest konieczne. Dlatego dziś cieszy mnie, że możemy to wszystko ogłosić i świętować. Będziemy w Polsce budować dalej nasze struktury, jeszcze bardziej je umacniać. Dziś wychodzimy do ludzi i wchodzimy na kolejny etap, mamy za sobą związkowców, mamy ze sobą stowarzyszenia, mamy ze sobą zwykłych ludzi – mówił Kołodziejczak. 

dkol

Fot. Kamila Szałaj Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)