StoryEditor

Będą nowe wymogi i kontrole w gospodarstwach!

Minister rolnictwa ponownie sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Ale jednocześnie zapowiada, że… wszystkie branże zajmujące się hodowlą zwierząt gospodarskich czekają nowe przepisy i zaostrzenie kontroli. Celem jest wyeliminowanie nieuczciwych rolników, którzy nie spełniają wymogów dobrostanu zwierząt.
04.10.2018., 11:10h
Ustawa zakazująca hodowli zwierząt futerkowych została wniesiona do Sejmu w listopadzie zeszłego roku. Ale prace nad nią nie zostały nawet rozpoczęte. I wszystko wskazuje na to, że się nie zaczną. Wszystko przez sprzeciw ministra rolnictwa.

– Każdy typ produkcji zwierzęcej jeżeli jest prowadzony w warunkach poprawnych, jeżeli jest spełniony behawior, jeżeli są spełnione warunki, które sprawiają, że te zwierzęta mają zapewniono wszystko co jest niezbędne, zwierzęta powołane do życia przez człowieka, że jest to taki sam ważny kierunek produkcji, dlatego będziemy w Polsce prowadzić również hodowlę zwierząt futerkowych – zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

ZAOSTRZONE KONTROLE

Ale hodowców czekają nieuniknione zmiany. Departament Prawno-Legislacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi róże analizy i sprawdza warianty, również zaproponowane przez branże hodowców zwierząt futerkowych, których celem będzie zaostrzenie kryteriów kontroli na fermach, by wyeliminować z rynku wszystkich, którzy niewłaściwie traktują zwierzęta.
– Ale to dotyczy nie tylko hodowców zwierząt futerkowych, to dotyczy w...
Pozostało 48% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 11:48