StoryEditor

Chciał wwieźć do Polski świnie bez wymaganych dokumentów

Na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymano kierowcę ciężarówki do kontroli. Mężczyzna próbował wwieźć do Polski trzodę chlewną bez wymaganych dokumentów.
07.05.2021., 15:05h
W piątek, 30 kwietnia, małopolscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli na przejściu granicznym w Chyżnem pojazd, w którym przewożone były zwierzęta ze Słowacji do Polski.

Niestety wewnątrz znajdowało się 10 świń, na które kierujący pojazdem nie posiadał żadnych dokumentów. Jak tłumaczył, zwierzęta zakupił na Słowacji do prywatnego użytku.

W pojeździe należącym do polskiego przewoźnika, transportowanych było także 17 owiec. Jednak w przypadku tych zwierząt kierowca okazał stosowne papiery.

Powiatowy Lekarz Weterynarii, którego wezwano na miejsce, podjął decyzję o niewpuszczaniu transportu do Polski. Co więcej, podczas kontroli okazało się również, że przedsiębiorca wykonywał międzynarodowy transport drogowy bez posiadania stosownej licencji.

– Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie zagrożone karą 12 000 złotych, kierowcę ukarano mandatem karnym – podaje WITD w Krakowie.

Źródło i fot.: www.krakow.witd.gov.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 00:23