StoryEditor

Concordia z myślą o posiadaczach instalacji fotowoltaicznych

Concordia w nowej ofercie ubezpieczenia odnawialnych źródeł energii skupiła się na posiadaczach instalacji fotowoltaicznych. Zobacz na co możesz liczyć!
17.06.2020., 13:06h

W nowej ofercie ubezpieczenia „Concordia, z myślą o odnawialnych źródłach energii” posiadacz instalacji fotowoltaicznej, oprócz ubezpieczenia jej w wariancie all risk od utraty i uszkodzeń, może rozszerzyć ochronę o ryzyko straty w produkcji energii elektrycznej w wyniku zdarzenia losowego.

Ten rodzaj ubezpieczenia nazywany jest też ubezpieczeniem „przerwy w działaniu” i gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku ograniczenia lub zaprzestania produkcji energii przez uszkodzoną w wyniku zdarzenia losowego instalację.


W jakim przypadku możesz liczyć na wypłatę świadczenia?

Grad uszkodził instalację fotowoltaiczną przez co część paneli będzie musiała zostać wymieniona. W konsekwencji użytkownik instalacji poniósłby nie tylko koszt naprawy instalacji i wymiany paneli, ale też zmuszony byłby do poboru energii z sieci. Efekt: mniejsze niż zakładane oszczędności na rachunkach za prąd.

Ubezpieczenie od utraty i uszkodzeń w połączeniu z rozszerzeniem o ubezpieczenie straty w produkcji energii w wyniku zdarzenia losowego zagwarantuje odszkodowanie pozwalające odtworzyć uszkodzoną instalację oraz świadczenie rekompensujące obniżoną produkcję energii w trakcie naprawy instalacji.


Rekompensata za straty

Ryzyko straty w wyniku niższego poziomu produkcji niż zakładany – to rozszerzenie poprawia pewność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Jeśli po zakończeniu okresu ubezpieczenia okaże się, że instalacja wyprodukowała w trakcie tego roku mniej niż 75% zakładanej produkcji energii, klient otrzyma świadczenie, które zrekompensuje konieczność poboru większej ilości energii z sieci i wyższe rachunki za prąd.
Ubezpieczeniem objęta jest strata w wyniku niższej produkcji energii powstała niezależnie od przyczyny. W szczególności z powodu:

  • niezamierzonego błędu montażowego lub projektowego,
  • awarii instalacji fotowoltaicznej,
  • spadku poziomu nasłonecznienia.


Oprac. dm

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 07:19