Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Dobrostan jako ekoschemat – czy to się opłaci?

Obrazek

Dobrostan zwierząt jako jeden z dobrowolnych ekoschematów oferuje dodatkowe wsparcie dla rolników decydujących się na utrzymanie zwierząt w standardach lepszych, niż te wynikające z obowiązującego prawa. 

Grzegorz Ignaczewski27 stycznia 2023, 13:31
Tym razem nie tylko bydło, świnie, owce i kozy, ale także konie, kury nieśne, kurczęta i indyki rzeźne będą mogły liczyć na wsparcie w postaci dodatkowych dopłat dobrostanowych. Z jednej strony to szansa na podniesienie kwoty dopłat bezpośrednich i opłacalności produkcji zwierzęcej, z drugiej przystąpienie do programu wiąże się konkretnymi obowiązkami – w tym ograniczającymi dotyczącymi intensywność produkcji.

Decydując się na przystąpienie do konkretnego wariantu – szczególnie w tych dotyczących zwiększonej powierzchni w budynkach inwentarskich – warto dobrze przeliczyć, czy potencjalna dopłata zrekompensuje mniejszą produkcję, wynikającą z ograniczenia obsady. 

O szczegółach programów dla poszczególnych gatunków i grup zwierząt piszemy w lutowym wydaniu top agrar Polska od str. 26. W uzupełnieniu do tego materiału poniżej znajdziecie tabele zawierające szczegółowe wymagania jakie muszą spełniać budynki/pomieszczenia inwentarskie w przypadku udziału w programie. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)