StoryEditor

Dopłaty do gruntów ekologicznych – nie będzie degresywnych stawek!

Do konsultacji społecznych trafiło rozporządzenie MRiRW w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Rolnictwo ekologiczne” objętego PROW na lata 2014–2020”. Zmienią się stawki płatności ekologicznych już w tej kampanii!
11.01.2022., 09:01h

Nie będzie mechanizmu degresywności w płatnościach ekologicznych. Od tego roku każdy rolnik bez względu na to, ile ma hektarów upraw ekologicznych otrzyma płatność w pełnej wysokości.

Koniec z degresywnością w ekologii

Główną przesłanką do przygotowania niniejszego projektu rozporządzenia jest rezygnacja od 2022 r. ze stosowania mechanizmu degresywności płatności ekologicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mechanizm degresywności płatności polega na stosowaniu różnych wysokości stawek płatności w zależności od łącznej powierzchni w ramach wszystkich realizowanych pakietów lub wariantów, jaka jest deklarowana przez rolników we wnioskach o przyznanie płatności ekologicznych.

Płatności ekologiczne za powierzchnię gruntów:

·       od 0,1 ha do 50 ha są przyznawane według pełnych 100% stawek płatności,

·       za powierzchnię gruntów powyżej 50 ha do 100 ha - według stawek płatności pomniejszonych do 75%,

·       za powierzchnię gruntów powyżej 100 ha - według stawek płatności pomniejszonych do 60%.

- Rezygnacja ze stosowania mechanizmu degresywności płatności ekologicznych jest korzyst...

Pozostało 61% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 04:31