Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Dymisja wiceministra rolnictwa Zbigniewa Babalskiego

Obrazek

Dotychczasowy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski złożył dziś na ręce premiera Mateusza Morawieckiego rezygnację z pełnionej funkcji – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Bartłomiej Czekała28 czerwca 2018, 12:33
Przyczyn rezygnacji nie podano do wiadomości. Możemy jednak przypuszczać, że ta decyzja jest związana z ostatnią zmianą na stanowisku ministra rolnictwa. Niewykluczone, że nowy szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski chce mieć na stanowisku swojego zastępcy kogoś bliżej z nim współpracującego.

Zbigniew Babalski był zastępcą poprzedniego ministra Krzysztofa Jurgiela od grudnia 2015 roku. Jego głównym zadaniem od początku było nadzorowanie prac nad nowelizacją ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, która uchwalono w kwietniu 2016 roku.

W MRiRW nadzorował Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, Departament Gospodarki Ziemią, Departament Hodowli i Ochrony Roślin oraz Departament Nadzoru Właścicielskiego. Był dwukrotnie pełnomocnikiem rządu. Najpierw ds. kształtowania ustroju rolnego, a potem ds. utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który powstał we wrześniu 2017 roku z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji rynku Rolnego.

W styczniu 2018 roku po dymisji wiceminister Ewy Lech przejął jej obowiązki.

Zbigniew Babalski jest także od 2007 roku posłem na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pochodzi z Ostródy, gdzie był Radnym Rady Miejskiej i Burmistrzem. W swoim dorobku zawodowym ma także funkcję Wojewody Olsztyńskiego i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pracował także w olsztyńskim oddziale regionalnym ANR, gdzie w latach 2006-2007 pełnił funkcję dyrektora.

oprac. bcz na podst. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)