StoryEditor

Flora Praszka - spotkanie polowe w Lisięcicach. Alternatywy i nowości w środkach ochrony roślin

Flora Praszka w tym roku zorganizowała cykl imprez polowych pod nazwą Farm Flora, jedno ze spotkań odbyło się 12 czerwca w miejscowości Lisięcice w woj. opolskim. Sprawdźcie koniecznie co się działo!
15.06.2023., 10:06h
— Znajdujemy się na jednym ze spotkań polowych firmy Flora Praszka, pod nazwą Farm Flora. Cykl tych spotkań to wspaniała możliwość spotkania się z rolnikami. Tych spotkań mamy kilka, wiosenne to możliwość zaprezentowania naszych rozwiązań w zbożach i rzepaku, jesienią natomiast jest czas kukurydzy — mówi Tomasz Walczak, dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin Flora sp. z o.o.
Jak zaznacza Tomasz Walczak, firma dysponuje bogatą paletą środków ochrony roślin, przez co doradcy mają możliwość utworzenia indywidualnych planów ochrony dla każdego gospodarstwa, również biorąc pod uwagę aspekty ekonomiczne.


Zobacz także: Mapa imprez polowych 2023 - Sprawdź, kiedy i gdzie warto się wybrać


— Taka różnorodność spotkań i to pod względem stanowisk i lokalizacji, pozwala na lokalne spotkania z rolnikami, pozwala nam przetestować rozwiązania w różnych lokalizacjach na różnych stanowiskach — dodaje Tomasz Walczak.

Alternatywy i nowości w środkach ochrony roślin

Flora nie jest również obojętna na zmiany, jakie zachodzą w obrębie substancji czynnych dozwolonych w Polsce.

— Staramy się zwrócić także uwagę na substancje, które wypadają i nie mogą być już stosowane, w tym momencie na takich spotkaniach pokazujemy alternatywy i mówimy o nowościach, które pojawiają się na rynku — mówi Walczak.

Jakie te nowości i alternatywy w środkach ochrony roślin? Sprawdź koniecznie i obejrzyj naszą relację! 


Tekst: Bernat Patrycja
Film i montaż: dr Mariusz Drożdż. 
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 16:43