StoryEditor

Francuska reforma: zbiorniki wodne i hodowla zwierząt

Skrócenie terminów skarg przez rząd francuski ma na celu przyspieszenie budowy zbiorników wodnych i obiektów hodowli zwierząt, choć rodzi to obawy co do wpływu na środowisko i opór społeczny.
25.05.2024., 09:37h

Nowe przepisy we Francji: Szybsza budowa zbiorników wodnych i obiektów hodowli zwierząt

We Francji rząd złagodził bariery administracyjne dotyczące budowy określonych zbiorników wodnych i obiektów hodowli zwierząt. Od 1 września obowiązywać będą nowe zasady dla projektów objętych przepisami dotyczącymi klasyfikacji obiektów produkcyjnych pod względem kryteriów ochrony środowiska (ICPE)

Zobacz też: Protesty we Francji: grupy ekologiczne przeciwko budowie zbiorników wodnych. Rolnicy chcą ratować swoje pola

Termin składania zastrzeżeń przez strony trzecie zostanie skrócony z czterech do dwóch miesięcy. Przyspieszone zostaną również postępowania sądowe. Jedyną instancją będzie teraz sąd administracyjny w Paryżu, który ma podejmować decyzje w tej sprawie w ciągu dziesięciu miesięcy.

image

Rolnicy kupują coraz mniej nawozów. Jakie jest zużycie w państwach UE?

Protesty rolników zmuszają rząd francuski do zmian

Nowe wytyczne są kolejnymi ustępstwami, jakie rząd francuski wprowad...

Pozostało 50% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 10:07