Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Groźny pożar – rolnik stracił chlewnię!

Obrazek

Prawie pięć godzin trwała akcja gaszenia pożaru chlewni w Potrzanowie w województwie Wielkopolskim.  Potrzebnych było aż 8 zastępów straży by ugasić ogień.

8 marca 2018, 14:19
W poniedziałek 5 marca 2018r., na Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Wągrowcu przyszło zgłoszenie dotyczące pożaru chlewni w miejscowości Potrzanowo (gmina Skoki, woj. wielkopolskie). Na miejsce zdarzenia posłano zastępy straży JRG Wągrowiec i OSP Skoki.

Po dotarciu okazało się, że cały budynek wraz z wnętrzem zajęły płomienie. Środki potrzebne do gaszenia były jednak niewystarczające, więc kierujący akcją postanowił posłać po jednostki z OSP Popowo Kościelne oraz OSP Pruśce.

Nie było chwili do stracenia, bo w niewielkiej odległości od chlewni znajdowała się drewniana stodoła, która również mogła zająć się ogniem. Pierwszą fazą okiełznania ognia było zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez doprowadzenie dwóch prądów gaśniczych do palącego się budynku. Następnie, już po przybyciu kolejnych zastępów straży, podano kolejne cztery prądy wody. Wydajność sieci hydrantowej okazała się jednak zbyt mała i strażacy postanowili czerpać wodę ze zlokalizowanego w pobliżu stawu.

Ostatnim etapem akcji ratunkowej było przeprowadzenie rozbiórki spalonej konstrukcji tak, by nikomu nie zagrażała i usunięcie nadpalonych materiałów znajdujących się wewnątrz budynku.  Aby upewnić się, czy pożar jest dogaszony, zastosowano dodatkowo kamerę termowizyjną. W chlewni w czasie pożaru nie było ludzi ani zwierząt gospodarskich.

mm na podst. PSP w Wągrowcu
fot. JRG Wągrowiec


1 z 4
Pożar w chlewni

Pożar w chlewni

2 z 4
Pożar w chlewni

Pożar w chlewni

3 z 4
Pożar w chlewni

Pożar w chlewni

4 z 4
Pożar w chlewni

Pożar w chlewni

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)