Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Janów Podlaski: Przywrócono wspólny termin aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu

Obrazek

W Janowie Podlaskim odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce, podczas którego minister Jan Krzysztof Ardanowski przywrócił wspólny termin aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu.

15 listopada 2018, 09:45
Podczas posiedzenia omówiono założenia do strategii funkcjonowania spółek Skarbu Państwa zajmujących się hodowla koni w Polsce. Przedstawiono też propozycje działań toru wyścigów konnych na Służewcu oraz zmiany dotyczące współpracy z Totalizatorem Sportowym.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przywróceniu wspólnego terminu aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu. Wydarzenia będą miały miejsce w Janowie Podlaskim w drugi weekend sierpnia 2019 roku.

Na święto konia arabskiego do Polski zaproszeni zostaną goście z całego świata.

– Jest to powrót do wieloletniej tradycji, a także uhonorowanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim w 100. rocznicę rozpoczęcia w tej stadninie hodowli koni arabskich, a także 50.lecia organizacji tam aukcji koni – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister poinformował, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podejmie wszelkie starania w celu zakupu lub dzierżawy wysokiej klasy ogierów-reproduktorów z hodowli zagranicznych, po to, by wzmocnić w Polsce hodowlę koni półkrwi i zimnokrwistych.

KOWR przygotuje także założenia światowej strategii marketingowej koni arabskich i  przeprowadzi konkurs na scenariusz filmu promocyjnego, który ma ukazać historię, tradycję oraz potencjał polskiej hodowli koni.

oprac. mm, źródło: informacje prasowe


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)