Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Minister Ardanowski – Rząd PIS nie dopuści do wprowadzenia podatku mięsnego w Polsce

Obrazek
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl zapewnia, że nie dopuści do wprowadzenia podatku mięsnego w Polsce. Jak wskazuje, taki wariant nawet nie jest rozpatrywany, a ponadto podatku nie popiera nikt w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
Dorota Kolasińska6 marca 2020, 14:02
Odnosząc się jednak do czysto teoretycznych skutków podatku mięsnego, Ardanowski wskazuje, że danina uderzyłaby przede wszystkim w najbiedniejszych konsumentów. - Nastąpiłaby drożyzna. Ceny produktów mięsnych wzrosłyby gwałtownie - zaznacza. Zdaniem Ardanowskiego, poważnie ucierpiałby także przemysł mięsny i to zarówno ten duży, jak i mały. Negatywne skutki odczuliby również rolnicy.

- Rolnictwo jest systemem naczyń połączonych - wskazuje minister rolnictwa. - Produkcja roślinna w zdecydowanej większości jest przeznaczona na pasze. Znaczna część użytków zielonych to są pastwiska, łąki dla przeżuwaczy, dla bydła mięsnego, mlecznego, dla owiec, dla kóz, ale zboża uprawne w 85 proc. trafiają na pasze dla świń, dla drobiu - dodaje Ardanowski, podkreślając, że podatek mięsny mógłby być nawet "śmiertelnym" ciosem w polskie rolnictwo.

W rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl szef MRiRW twierdzi, że tematu podatku mięsnego nie traktuje poważnie.

- Nie sądzę, żeby ktokolwiek był na tyle nieroztropny, żeby chciał z diety ludzkiej wyeliminować mięso, ale również ludzie mają prawo dokonywać wyboru. Chcą być weganami czy wegetarianami? Ich sprawa. Ktoś chce jeść mięso, to jest jego sprawa - tłumaczy Ardanowski.


Więcej przeczytasz na wiadomoscihandlowe.pl
Fot. wiadomoscihandlowe.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)