StoryEditor

Najlepsze życzenia dla wszystkich Rolniczek! #tydzieńkobiet

Rola kobiet na wsi jest nieoceniona, czego najlepszym przykładem mogą być bohaterki naszych marcowych reportaży. Zaradne, silne i profesjonalne kobiety, które nie boją się żadnych wyzwań!
07.03.2023., 17:03h

Zaradne i profesjonalne w wiejskim żywiole

Jeżdżą ciągnikami i kombajnami, prowadzą własne biznesy, a przy tym są strażniczkami domowego ogniska – mowa o kobietach, które mieszkają na wsi. Dziś rola kobiet w rolnictwie jest coraz bardziej dostrzegana. Są silne, mądre i doświadczone, nie boją się żadnych wyzwań. Poza pracą w gospodarstwie, łącząc się w koła gospodyń wiejskich, są motorem napędowym życia społecznego mieszkańców wsi, inspirują, podtrzymują tradycję i kulturę ludową. Ich rola na wsi jest po prostu nieoceniona, czego najlepszym przykładem mogą być bohaterki reportaży w marcowym numerze top agrar Polska.

Z okazji przypadającego w marcu Międzynarodowego Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom spełnienia w realizowaniu siebie, radości i zadowolenia z obranej drogi, miłości od najbliższych.

Co zepsuję, to naprawię i jeszcze nakręcę TikToka! Z wizytą u Patrycji Bajus

Patrycja Bajus pochodzi z małej wsi na Dolnym Śląsku. Prowadzi 50-hektarowe gospodarstwo, nastawione na produkcję roślinną. Oprócz tego prężnie działa na TikToku, gdzie pokazuje swoją rolniczą aktywność. Grono jej fanów liczy 306 tys. obserwujących. 

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/co-zepsuje-to-naprawie-i-jeszcze-nakrece-tiktoka-z-wizyta-u-patrycji-bajus/

Julia, młoda rolniczka zarządza chlewnią na 2 tys. świń. A jeszcze nie ma matury!

Julia Netter, będąca maturzystką, w produkcji świń widzi swoją przyszłość. Dziś łączy zapał do pracy i rolnictwa z nauką i pasjami. Dzięki organizacji wszystkich zajęć znajduje czas dla siebie i przyjaciół, ale jej najważniejszym wyzwaniem jest prowadzenie tuczu około 2 tys. świń.

Jak zmodernizować starą oborę uwięziową? Tak zrobili to Sylwia i Tomasz Dąbrowscy

Sylwia Dąbrowska z Połajewa (woj. kujawsko-pomorskie) wspólnie z mężem prowadzi 50-hektarowe gospodarstwo, nastawione na produkcję mleka. Jest szefem na hali udojowej i prowadzi całą dokumentację w gospodarstwie.

https://www.topagrar.pl/articles/obory/jak-z-obory-uwieziowej-zrobic-wolnostanowiskowa-na-glebokiej-sciolce/

Agata zamiast zostać dentystką wolała pomagać rolnikom w ochronie roślin

Agata Kowalewska ukończyła studia rolnicze, choć nie były one jej pierwszym wyborem. W gospodarstwie wraz z tatą i bratem opracowuje strategie ochrony roślin. W pracy zawodowej zaś robi to samo. Jak sama mówi, nie jest łatwo w tym męskim świecie, ale idzie jej coraz lepiej.

RDH, rodzinny sklepik i sery od serca w SER-cu Jadzi

Agata Króliczak nie spodziewała się, że przejmie gospodarstwo i założy rodzinny biznes w położonym w sercu Wielkopolski Dobieżynie. Jej mama od lat przerabiała na ser twarogowy całe mleko, pozyskane od 8 krów w ich gospodarstwie, ale to pani Agata rozwinęła ofertę serów i założyła SER-ce Jadzi.

WYWIAD z rolniczką, producentką świń: Rządzący nie słuchają rolników!

Ewa Szydłowska, producentka świń z pow. łosickiego, boi się, że jeżeli pojawi się u niej ASF, nie otrzyma odszkodowania. Przepisy w tym zakresie są, jej zdaniem, zero-jedynkowe. – Przyłączyłam się do AgroUnii, bo zawiodłam się na PiS – mówi rolniczka, działająca także w prezydium Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. wrzesień 2024 18:12