StoryEditor

Odszkodowania za ptasią grypę – na co mogą liczyć hodowcy?

Rząd tłumaczy na jakie odszkodowania mogą liczyć hodowcy drobiu poszkodowani przez ptasią grypą oraz kiedy państwo może odmówić ich wypłaty. Bez odpowiedzi pozostaje na razie pytanie, czy dla wszystkich rolników starczy pieniędzy.
12.05.2021., 18:05h

Sprawą odszkodowań dla hodowców drobiu zainteresował się poseł Waldemar Sługocki z Koalicji Obywatelskiej który zauważył, że ptasia grypa jest niezwykle zakaźną i zaraźliwą chorobą wirusową drobiu, która może powodować śmiertelność do 100%.

- Należy podkreślić, że Polska jest największym producentem drobiu w Unii Europejskiej, dlatego straty finansowe hodowców i państwa wywołane rozprzestrzeniającą się ptasią grypą mogą być ogromne. Wspomniana choroba wywołuje nie tylko olbrzymie problemy w rolnictwie, ale przyczynia się też do ograniczeń w handlu międzynarodowym. Jeśli swobodna wymiana zostanie zablokowana, odbije się to na utraconych rynkach. Wirus może doprowadzić również do dramatycznego zmniejszenia produkcji drobiu i jaj, co w konsekwencji będzie skutkowało wyższymi cenami tych produktów – napisał w interpelacji poseł W. Sługocki, który poprosił o wyjaśnienia w sprawie wysokości odszkodowań na jakie mogą liczyć rolnicy oraz zapytał, jakie kroki planuje podjąć MRiRW w celu pomocy rolnikom i przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty w związku z występowaniem w Polsce ognisk ptasiej grypy.


Zasady odszkodow...

Pozostało 73% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 03:52