Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pomoc suszowa – resort przedłuża termin naboru wniosków!

25.09.2018

Drukuj

Pomoc suszowa – resort przedłuża termin naboru wniosków!

Artykuł dostępny

Wydłużony termin dotyczy zarówno wniosków od rolników, u których straty w uprawach wynoszą przynajmniej 70%, jak i tych u których straty mieszczą się w przedziale 30% do 69%.

r e k l a m aPrzypominamy, że do złożenia wniosku o pomoc suszową konieczne jest posiadanie protokołu z obowiązkowym podpisem wojewody, co daje podstawę do ubiegania się o pomoc poza formułą de minimis. Jeżeli protokół nie został przez wojewodę zatwierdzony, wypłacona przez ARiMR pomoc suszowa zaliczana będzie do limitu de minimis.

Jak podaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do biur powiatowych wpłynęło już 28,5 tys. wniosków na łączną kwotę ok. 171 mln zł, z czego:

Polecany artykuł

Wsparcie dla zmniejszających produkcję mleka  • ok. 15 tys. wniosków na kwotę ponad 102 mln zł dotyczy szkód w uprawach w wysokości co najmniej 70% upraw;
  • ponad 13 tys. wniosków na kwotę około 69 mln zł dotyczy szkód w uprawach w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 70% upraw.

ARiMR rozpoczęła właśnie wypłatę pomocy finansowej. Do tej pory wydano 1 160 decyzji przyznających pomoc. Łączna kwota pomocy suszowej wynosi 1,5 mld złotych.

oprac. mm, gi, źródło: MRiRW

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii