Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wielkopolskie: Prasa do słomy doszczętnie spłonęła

Obrazek

Aż 12 jednostek straży pożarnej wzięło udział w akcji gaśniczej na terenie gminy Chrzypsko Wielkie w województwie wielkopolskim, gdzie w trakcie prac polowych doszło do pożaru prasy do słomy. 

18 lipca 2022, 14:58
Zaalarmowany o zdarzeniu, 15 lipca o godz. 19.41 dyżurny SKKP PSP Międzychód zadysponował do wyjazdu 9 jednostek OSP i 3 jednostki JRG. W sumie więc na miejsce akcji udało się 12 strażackich jednostek.

Szybka reakcja rolników

Po dotarciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że pożarem objęta jest cała prasa do słomy, a ogień rozproszył się ponadto na rżysko i znajdujące się na sąsiednich polach zboża. Tylko dzięki szybkiej reakcji rolników, którzy wcześniej rozpoczęli akcję gaśniczą przy pomocy ładowarki teleskopowej posypując płonącą maszynę ziemią, rozprzestrzeniający się ogień został w porę powstrzymany

Chwilę później zadysponowane jednostki z OSP Charcice, dwa zastępy z OSP Chrzypsko, dwa zastępy JRG Międzychód, OSP Gnuszyn, dwa zastępy OSP Pniewy, OSP Otorowo, OSP Binino, OSP Nojewo oraz JRG Szamotuły ugasiły pożar obejmujący rżysko i koszone w tym samym czasie zboże, a także standardowo przelały prasę wodą.

Prasa spłonęła doszczętnie

Niestety, mimo szybkiej reakcji rolników i podjętej akcji gaśniczej, nie udało się uratować prasy do słomy, która spłonęła doszczętnie. Spaleniu uległa również część pola oraz słomy przeznaczonej do sprasowania.
autor: Justyna Czupryniak
Fot. OSP Chrzypsko Wielkie


1 z 2
Rolnik w Gnuszynie przystąpił do akcji gaśniczej, posypując płonącą prasę ziemią

Rolnik w Gnuszynie przystąpił do akcji gaśniczej, posypując płonącą prasę ziemią

2 z 2
Spaleniu uległa część rżyska i słoma w Gnuszynie

Spaleniu uległa część rżyska i słoma w Gnuszynie

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)