Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wielkopolskie: Prasa do słomy doszczętnie spłonęła

Obrazek

Aż 12 jednostek straży pożarnej wzięło udział w akcji gaśniczej na terenie gminy Chrzypsko Wielkie w województwie wielkopolskim, gdzie w trakcie prac polowych doszło do pożaru prasy do słomy. 

18 lipca 2022, 14:58
Zaalarmowany o zdarzeniu, 15 lipca o godz. 19.41 dyżurny SKKP PSP Międzychód zadysponował do wyjazdu 9 jednostek OSP i 3 jednostki JRG. W sumie więc na miejsce akcji udało się 12 strażackich jednostek.

Szybka reakcja rolników

Po dotarciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że pożarem objęta jest cała prasa do słomy, a ogień rozproszył się ponadto na rżysko i znajdujące się na sąsiednich polach zboża. Tylko dzięki szybkiej reakcji rolników, którzy wcześniej rozpoczęli akcję gaśniczą przy pomocy ładowarki teleskopowej posypując płonącą maszynę ziemią, rozprzestrzeniający się ogień został w porę powstrzymany

Chwilę później zadysponowane jednostki z OSP Charcice, dwa zastępy z OSP Chrzypsko, dwa zastępy JRG Międzychód, OSP Gnuszyn, dwa zastępy OSP Pniewy, OSP Otorowo, OSP Binino, OSP Nojewo oraz JRG Szamotuły ugasiły pożar obejmujący rżysko i koszone w tym samym czasie zboże, a także standardowo przelały prasę wodą.

Prasa spłonęła doszczętnie

Niestety, mimo szybkiej reakcji rolników i podjętej akcji gaśniczej, nie udało się uratować prasy do słomy, która spłonęła doszczętnie. Spaleniu uległa również część pola oraz słomy przeznaczonej do sprasowania.
autor: Justyna Czupryniak
Fot. OSP Chrzypsko Wielkie

1 z 2
Rolnik w Gnuszynie przystąpił do akcji gaśniczej, posypując płonącą prasę ziemią

Rolnik w Gnuszynie przystąpił do akcji gaśniczej, posypując płonącą prasę ziemią

2 z 2
Spaleniu uległa część rżyska i słoma w Gnuszynie

Spaleniu uległa część rżyska i słoma w Gnuszynie

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy