Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Qu Dongyu został nowym dyrektorem generalnym FAO

Obrazek

Podczas niedzielnych obrad w siedzibie FAO w Rzymie na nowego dyrektora generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wybrano wiceministra rolnictwa Chin.

25 czerwca 2019, 11:10
Qu Dongyu zastąpi Jose Graziano da Silvę z Brazylii i stanie się w ten sposób 9 z kolei dyrektorem generalnym FAO od czasu utworzenia tej agendy ONZ w październiku 1945 roku. Oddano na niego 108 z 191 głosów. Jego czteroletnia kadencja rozpoczyna się 1 sierpnia 2019 i potrwa do 31 lipca 2023 roku.

W głosowaniu popierana przez Unię Europejską Catherine Geslain-Laneelle z Francji, która jako pierwsza obejmowała stanowisko dyrektora generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa otrzymała 71 głosów.
 
Qu Dongyu ma 56 lat i pracuje w rolnictwie w Chińskiej Republice Ludowej od 30 lat na różnych stanowiskach państwowych i w Narodowym Instytucie Badań Rolniczych. Ukończył renomowany Uniwersytet Rolniczy w Wageningen. Uznanie na europejskiej scenie rolniczej zdobył już podczas trwania studiów.

Thomas Friedrich
Fot. FAO

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy