StoryEditor

Rolnik z Żuław osiągnął 5,77 t/ha w zbiorze rzepaku!

Wynik 5,77 t/ha rzepaku jest najwyższym wynikiem, jaki odnotowałem w zbiorach na swoim polu – mówi Krzysztof Piernicki, rolnik spod Elbląga. To jak do tej pory najwyższy wynik w ramach programu „Idę po Rekord” grupy Chemirol. Jaką odmianę rzepaku wybrał gospodarz?
10.08.2022., 13:08h
Rekordowy zbiór przy zastosowaniu odmiany LG Aviron odnotowany został w osadzie Nowa Pilona w powiecie elbląskim.

5,77 tony z hektara 

Jak informuje Barbara Czajka z grupy Chemirol, 5,77 t/ha dla odmiany LG Aviron oraz 5,43 t/ha dla odmiany DOMINATOR uzyskał Krzysztof Piernicki dzięki zastosowaniu tegorocznej nowości preparatu BlueN® oraz technologii „Idę po Rekord”, składającej się ze środków ochrony marki INNVIGO oraz asortymentu pełnego odżywiania roślin z firmy Chemirol

Mój najwyższy wynik

Rekordzista gospodarstwo rolne prowadzi od 2015 roku. Na swoim polu posiada uprawy pszenicy, rzepaku, kukurydzy i buraka cukrowego. 

– Wynik 5,77 t/ha jest najwyższym wynikiem, jaki odnotowałem w zbiorach na swoim polu. Stosowałem się do zaleceń doradcy Chemirolu. Oprócz odmian rzepaku z asortymentu firmy zastosowałem również tegoroczną nowość – produkt BlueN® – powiedział pan Krzysztof cytowany w komunikacie prasowym.

chemirol Krzysztof Piernicki

Świetny wynik w Pyrzycach

Jak podkreśla Barbara Czajka, rzepak ozimy nie jest rośliną łatwą w uprawie, a wielkość zbiorów uzależniona jest przede wszystkim od dobrze dobranej technologii zabiegów odżywiania i ochrony roślin.

– Należy tak dobrać strategię budowania plonu, aby uwzględniała ona rozwiązania na wszystkie niesprzyjające warunki na polu – ocenia.

I właśnie z trudnymi warunkami miał do czynienia kolejny zauważony przez grupę rolnik. Właściciel gospodarstwa, Adam Chyt, mimo suszy panującej w zachodniopomorskich Pyrzycach podjął się wyzwania ustanowienia rekordu na swoim polu i przy współpracy z doradcami Chemirolu, uzyskał bardzo dobry wynik, jak na trudne warunki panujące na tym obszarze: 5,12 t/ha z odmiany LG Aviron i 4,90 t/ha z odmiany Dominator. 

chemirol Adam Chyt

Rolnik to partner

Dr Alicja Malewicz-Pełczyńska, dyrektor działu marketingu i PR firmy przekonuje, że Chemirol traktuje rolników jak partnerów. 

– Doradzamy, wspólnie z klientem ustalamy strategię działania oraz pomagamy, kiedy trudne warunki utrudniają prowadzenie upraw. Firma z każdej strony stara się zapewnić Klientom produkty, które mają ułatwić im pracę i osiągać rekordowe plony. (…) W ramach programu „Idę po Rekord” wybieramy tylko najlepsze, sprawdzone rozwiązania. Sukces rolnika jest również naszym sukcesem i jesteśmy z tej współpracy bardzo dumni – podkreśla.
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 06:25