Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rosyjski eksport do Chin spada

Obrazek
W wyniku wybuchu koronawirusa w Chinach rosyjski eksport w dwóch pierwszych miesiącach roku spadł o jedną czwartą. Sytuacja może się pogorszyć, przez wprowadzone ograniczenia. 
Dorota Kolasińska20 lutego 2020, 14:17
Jak donosi Reuters wielkość rosyjskiego eksportu do Chin spadła o ponad jedną czwartą w ciągu pierwszych 1–2 miesięcy 2020 r. Za główny powód podawany jest wybuch epidemii koronawirusa.

Moskwa nałożyła różne ograniczenia dotyczące podróży do Chin, a tym samym swojego największego partnera handlowego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Ponadto rosyjskie władze powiedziały we wtorek, że nie pozwolą obywatelom chińskim na wjazd do Rosji od 20 lutego.

Rosyjski eksport do Chin rok do roku spadł o 27,6% w okresie od 1 stycznia do 10 lutego, jak informuje Federalna Służba Celna na (rosyjskim) Dalekim Wschodzie. Reuters podkreślił, że w pierwszych 10 dniach lutego eksport zmniejszył się o połowę z 237 000 ton do 118 000 ton. Izvestia poinformowała, że ​​najbardziej ucierpiały na tym produkty mączne, rynek metali, drewno i niektóre inne kategorie eksportu.

Rosja stwierdziła koronawirusa u dwóch obywateli Chin (odzyskali zdrowie), ale umieściła tysiące pacjentów w kwarantannie. Federalna Służba Celna nie opublikowała jeszcze oficjalnych danych eksportowych na ten rok, jednak podejrzewany jest dość duży spadek eksportu. 

oprac. dkol na podst. reuters.com
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)