StoryEditor

Minister Siekierski przeprasza importerów zboża z Ukrainy z listy opublikowanej przez MRiRW!

Jak przekonują posłowie opozycji, konsumenci mają prawo wiedzieć, co jedzą. Chodzi o ujawnienie listy firm, które importowały zboże z Ukrainy. Lista została upubliczniona przez byłą minister rolnictwa Annę Gembicką. Teraz do listy importerów towarów rolnych z Ukrainy odniósł się jest następca Czesław Siekierski.
09.04.2024., 15:54h

Ruch ze strony dwutygodniowej Pani minister naraził Skarb Państwa na roszczenia ze strony przedsiębiorców z branży zbożowej, którzy, a przynajmniej część z nich kupowała zboże od wschodniego sąsiada w czasie, gdy zakaz nie obowiązywał. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ:  Lista firm importujących zboże z Ukrainy. Napiętnowanie społeczne, składanie skarg i sprostowań

Siekierski o liście importerów zboża z Ukrainy

Minister Czesław Siekierski wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do umieszczonej od kilku miesięcy na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi listy importerów zboża z Ukrainy.

Lista ta, jak czytamy, uchodzi w odbiorze społecznym za listę podmiotów, które przywoziły tzw. zboże techniczne pochodzące z Ukrainy, co w dalszym wypadku spowodowało w wielu firmach dużo negatywnych skutków.

- Nie mogę cofnąć czasu, ani decyzji mojej poprzedniczki pani minister Anny Gembickiej, która upubliczniając listę nie dostrzegła możliwych, szkodliwych efektów takiego działania. Od chwili zamieszczenia listy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi napływają liczne skargi, żądania i oczekiwania sprostowań oraz zapowiedzi procesów sądowych, co utwierdziło mnie w przeświadczeniu, że decyzja o upublicznieniu listy była błędna i nieodpowiedzialna – czytamy w oświadczeniu.

Siekierski przeprasza podmioty z listy

W związku z tym minister Siekierski zdecydował się usunąć listę ze strony internetowej MRiRW.

- Jednocześnie chcę przeprosić wszystkie podmioty gospodarcze umieszczone na liście, które na skutek tej decyzji poniosły jakikolwiek uszczerbek lub doświadczyły kłopotów – dodaje w oświadczeniu minister.

Bernat Patrycja

na podst. MRiRW

Fot: canva/minrol

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 10:26