Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Spis zwierząt do końca grudnia!

Obrazek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o obowiązku corocznego spisu zwierząt. Data spisu musi się zgadzać z dokumentami z ubiegłego roku!

Dorota Kolasińska21 grudnia 2019, 10:12
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o  dokonaniu corocznego spisu pogłowia zwierząt w gospodarstwie. Obowiązek wykonania ewidencji dotyczy posiadaczy świń, owiec oraz kóz.  

Ostateczny termin  przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Dla przykładu: jeśli spis wykonano  28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być zrobiony najpóźniej do 28 grudnia 2019 r.   

Wynik spisu dotyczącego świń należy umieścić w księdze rejestracji oraz  przekazać kierownikowi biura powiatowego Agencji za pomocą Portalu IRZ plus, można go również dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia.

Z kolei wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Nie dotyczy to rolników którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus. Obowiązek przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

Warto pamiętać, że we wrześniu 2018 r. zgodnie z ustawą z 20 lipca 2018 r. zniesiono obowiązek dokonywania spisu bydła. 

dkol

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy