StoryEditor

Technologie dronowe w rolnictwie – Konferencja i wystawa IDE-Świat Pomiarów

Po raz drugi już w Kielcach odbędzie się Konferencja i wystawa IDE-Świat Pomiarów. Podczas spotkania specjaliści będą rozmawiać o najnowszych technologiach dronowych oraz systemach pomiarowych. Kiedy się odbędzie?
20.10.2023., 09:10h
W Centrum Kongresowym Targów Kielce w dniach do 23 do 24 listopada br. odbędzie się Konferencja i wystawa IDE-Świat Pomiarów.


Drony mają zastosowanie niemal w każdej branży, zaczynając od geodezji, przez lotnictwo, leśnictwo, branżę budowaną, a kończąc na rolnictwie. Przedstawiciele tych obszarów spotkają się w listopadzie podczas drugiej już edycji poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym i ich zastosowaniu w świecie pomiarów.

Specjaliści i program konferencji

Konferencję podzielono na cztery sesje:
 • administracja i nauka,
 • budownictwo i infrastruktura,
 • energetyka,
 • rolnictwo i leśnictwo.

Prelegenci zajmą się oceną i potencjałem dronów w Polsce i na świecie.W trakcie wystąpień zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania:

 • system antydronowy Argus 2.0 zintegrowany z systemami ochrony polskiej infrastruktury krytycznej,
 • adaptacyjne oprogramowanie skanujące do szybkiego zbierania danych i generowania modeli 3D w ultrawysokiej rozdzielczości na dronie Skydio X2E
 • oraz system wielowymiarowej diagnozy zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem roju dronów - MapAIR.
Uczestnicy spotkania będą mieli szanse poznać przykłady wykorzystania dronów rolniczych ABZ innovation nad polskimi polami oraz dowiedzą się, jak wygląda wspieranie dronów i AI w całym procesie inwestycyjnym w sektorze budownictwa i infrastruktury.

- Konferencja będzie okazją do zrozumienia zaawansowanych pomiarów archeologicznych, geodezyjnych i budowlanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Tematem wystąpień jest również fotogrametria cyfrowa jako narzędzie wspomagające tworzenie cyfrowego bliźniaka oraz zdalne zarządzanie misją z wykorzystaniem automatycznego systemu pomiarowego AutoInvent – czytamy w informacji prasowej.

Wystawa najnowszych technologii

Podczas konferencji będzie miała również miejsce wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów. Odbędzie się prezentacja działań dronów na żywo.

Wśród firm, które już zadeklarowały swoją obecność są:
 • aeroMind – specjalizująca się w dystrybucji, integracji oraz serwisowaniu dronów do profesjonalnych zastosowań,
 • TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, rolnictwa oraz innych branż,
 • a także Navigate – firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu.
 • Najnowsze projekty w zakresie bezzałogowych statków powietrznych zaprezentuje JSW Nowe Projekty.

Zapraszamy do udziału w IDE-Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 23 do 24 listopada 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.


Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 04:32