Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Wsparcie dla rolników na walkę z ASF

19.09.2018

Drukuj

Wsparcie dla rolników na walkę z ASF

Artykuł dostępny

Dane te nie są ostateczne, ponieważ wnioski można było składać też za pośrednictwem poczty i część zainteresowanych skorzystała z takiej możliwości.

r e k l a m a– O zwrot do 75 proc. kosztów poniesionych na inwestycje zabezpieczające gospodarstwo przed afrykańskim pomorem świń mogli ubiegać się rolnicy z całej Polski, a nie tylko z terenów dotkniętych ASF – informuje Tomasz Nowakowski, wiceprezes ARiMR. Wsparcie finansowe ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa na inne regiony kraju.

Rolnicy hodujący świnie w ramach pomocy otrzymają refundację wydatków poniesionych na zakup mat dezynfekcyjnych; sprzętu do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych,  deratyzacyjnych;  produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych; odzieży ochronnej i obuwia ochronnego, a także na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych.

oprac. mm, źródło: ARiMR

Polecany artykuł

„Jesteśmy w Polsce i interesują nas sprawy polskie“. Debata inaugurująca Porozumienie Rolnicze

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii