StoryEditor

Ceny bydła – najwyższe stawki za byki od lat!

Znowu przyszedł czas na podwyżki. Nie wszystkie zakłady co prawda zmieniły stawki, ale większość podniosła ceny byków. Nieco mniejsze podwyżki obserwujemy w skupie jałówek. 
27.07.2021., 13:07h

W ubiegłym tygodniu stawki skakały to w górę to w dół, a pracownicy skupów mieli dość wahań i stwierdzi, że "nie będą brac udziału w tym wariactwie", ale nie tylko tych w kraju, ale również w UE. Sytuacja wcale się nie ustabilizowała i nadal się rozkręca.

Stawki pną się w górę jak szalone, oby nie nastąpił z tego powodu wielki spadek za kilka tygodni... Ceny niczego sobie – za byka w klasie R gdzieniegdzie można otrzymać nawet 15,6 zł/kg! Średnie podwyżki to 20-40 gr/kg, ale w niektórych zakładach wzrost sięga nawet 80 gr/kg. Jałówki też są w cenie, bo stawki także wzrosły średnio o 20 gr/kg. Nieco mniej entuzjazmu w tym tygodniu pracownicy skupów poświęcili krowom, bo te stawki już niechętnie podnoszą. Krowa w cenie 13,4 zł/kg w klasie R? Kiedy były takie ceny? 


Ile płacą zakłady za bydło w Twojej okolicy?

W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 14,61 zł/kg, za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 14,04 zł/kg, a krowy w klasie R skupy biorą średnio za 12,70 zł/kg. 
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,88 zł/kg, jałówek 6,62 zł/kg, a za krowy 5,67 zł/kg.

Wsz...

Pozostało 28% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 15:12