Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Mleczne Laury: średnia wydajność powyżej 10 tys. kg mleka na Opolszczyźnie [FILM]

Hodowcy bydła mlecznego spotkali się w Opolu, żeby wręczyć najlepszym producentom nagrody i podsumować wyniki użytkowości mlecznej krów. Opolszczyzna wraca na pierwsze miejsce z wydajnością powyżej 10 tysięcy kg mleka!

22 kwietnia 2023, 08:00

Opolszczyzna na pierwszym miejscu

Hodowcy będącego pod oceną bydła mlecznego z regionu poznańskiego spotkali się w Opolu podczas dorocznego podsumowania wyników użytkowości mlecznej krów. Okazało się, że województwo opolskie powróciło na pierwsze miejsce ze średnią wydajnością od krowy przekraczającą dziesięć tysięcy kilogramów mleka.
Pięć lat temu na Opolszczyźnie ustanowiono rekord 9-ciu tysięcy litrów mleka od krowy rocznie. W ubiegłym roku było to już 10200 litrów. 

Mleczne Laury dla hodowców

Podczas święta hodowców mleka najlepszym producentom wręczono nagrody. Wśród największych obór na podium znalazły się trzy obiekty Kombinatu Rolnego Kietrz, w którym hodowanych jest około dziewięciu tysięcy sztuk bydła, z czego połowa to dojne krowy. Z zakładu wyjeżdża sto osiem tysięcy litrów, czyli cztery cysterny mleka dziennie. 

W filmie wystąpili:

  • Mariusz Chrobot – dyr. Regionu Oceny Zachód Krajowej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka 
  • Martin Ziaja – prezes Opolskiego Związku Hodowców Bydła
  • Mariusz Sikora – prezes Kombinatu Rolnego Kietrz
  • Stanisław Tomczak – wiceprezes w spółce Mlekoland w Przeczy
  • Jarosław Jędraszczyk – wiceprezes Małopolskiego Centrum Biotechniki w Krasnym

dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)