Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Wybuchły ceny w portach, okopany krajowy rynek

Podczas, gdy na świecie ceny pszenicy gwałtownie wystrzeliły, to u nas w skupach wszystko dzieje się zdecydowanie wolniej. Okopany rynek zachowuje się jakby nic się nie stało. A dzieje się bardzo dużo!

dr Juliusz Urban25 lutego 2022, 15:23

Na wieści o grożących Ukrainie działaniach wojennych ze strony Rosji, już od początku tygodnia pszenica na Matifie szła do góry. Jednak wzrosty majowych notowań pszenicy o 3 euro w poniedziałek, o 5,75 euro we wtorek, a nawet środowy skok o 9,5 euro, były tylko przygotowaniem pola bitwy, do czwartkowej erupcji cenowej. 

Po rozprzestrzenieniu informacji o najeździe Ukrainy przez rosyjskiego agresora, rynki wręcz eksplodowały. W czwartek pszenica w kontraktach marcowych, na Matifie notuje 29-eurowe podwyżki. 


Pozostało 89 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ