StoryEditor

Sesja Główna: Krajowy plan strategiczny a konkurencyjność polskiego rolnictwa na tle wyzwań dla Europy i świata - VI Forum Rolników i Agrobiznesu

Nasze VI Forum Rolników i Agrobiznesu właśnie ruszyło! W gronie rolników i przedstawicieli agrobiznesu będziemy dyskutować o przyszłości polskiego rolnictwa w regulacjach nowej WPR.
19.11.2021., 11:11h

Chcesz oglądać nasze VI Forum na żywo? Zaloguj się  dostęp tylko i wyłącznie dla naszych Prenumeratorów!


Już od 2023 roku wejdą w życie nowe zasady Wspólnej Polityki Rolnej. Obecna reforma WPR jest inna od poprzednich – większa decyzyjność została przeniesiona na szczebel krajowy. Komisja Europejska ustaliła cele i wskaźniki dla ich realizacji, natomiast państwa członkowskie mają zaprojektować działania prowadzące do ich osiągnięcia.

Na naszym VI Forum Rolników i Agrobiznesu gościmy dziś m.in. osoby odpowiedzialne za kształt przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej oraz krajowego planu strategicznego dla Polski. Wśród zaproszonych do dyskusji są: komisarz UE ds. rolnictwa dr Janusz Wojciechowski, wicepremier rządu i jednocześnie szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk, a także byli ministrowie rolnictwa: Jan Krzysztof Ardanowski, Artur Balazs i Jarosław Kalinowski. Zacne grono prelegentów zasilają również Antoine Bernet, szef Bayer CropScience w Polsce oraz Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

Czy krajowy plan strategiczny zapewnia rozwój gospodarstw, finansowanie koniecznych zmian w celu dostosow...
Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 21:10