StoryEditor

4500 masek od KGW w Wierzbięcinie

Wolontariuszki z KGW w Wierzbięcinie szyją maseczki ochronne od 1,5 miesiąca. Udało się już wyprodukować ponad 4500 wielorazowych maseczek. Top agrar Polska ma w tym wyniku swój udział.
22.04.2020., 12:04h
W jednych kołach szyje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób, ale są również takie, jak KGW w Więrzbięcinie, gdzie do maszyn usiadło tylko kilka pań. Nie zmienia to faktu, że ich praca charytatywna może ratować zdrowie innych.

– Akcja szycia maseczek zrodziła się z potrzeby niesienia pomocy innym w tym trudnym okresie. Miałyśmy zorganizować warsztaty i robić dekoracje świąteczne, ale sytuacja zmusiła nas do zmiany planów. Ograniczenia, których musimy przestrzegać nie przeszkadzają nam w tym, aby będąc osobno, znowu zrobić coś razem – napisała do naszej redakcji członkini koła, Anna Nowacka.

Dziewczyny zaangażowane w akcję rozdzieliły między sobą zadania. Jedne panie kroją materiały lub gumki, inne szyją, a jeszcze kolejne zajmują się logistyką. Na początku materiał organizowały we własnym zakresie i przy udziale lokalnych sponsorów.
Pierwsze ponad 2000 maseczek rozdałyśmy do ośrodków pomocy społecznej, DPS-ów, policji, straży miejskiej oraz szpitala w Gryficach – relacjonuje przewodnicząca koła – Teraz skupiamy się na szyciu masek dla mieszkańców gminy Nowogard. Materiał od top agrar Polska podzieliłyśmy i wszywamy jako warstwę ochronną – dodaje.

KGW zgłosiło się do Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie z projektem o dofinansowanie zakupu nowej maszyny do szycia.
– Nasze już mają swoje lata. Jedne są sprawniejsze, drugie mniej. Przydałaby się nowa – mówi przewodnicząca.

Koronawirus zweryfikował plany członkiń koła w Wierzbięcinie. Miały w planach wicie wianków, ale zakaz kontaktów osobistych na razie odsunął w czasie realizację tego projektu.
– Na pewno stworzymy wieniec dożynkowy, nawet gdyby te nie mogły się odbyć w dotychczasowej formie – zapewniają członkinie koła.
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2024 00:12