StoryEditor

Mazowieckie: Policja udaremniła kradzież opon rolniczych

Jak dobrze mieć sąsiada, naprawdę. Przekonał się o tym rolnik z terenu Powiatu Płockiego, który dzięki czujności mieszkańca sąsiedniej posesji nie padł ofiarą kradzieży. Zaalarmowani policjanci w porę zjawili się na miejscu i zatrzymali mężczyzn usiłujących ukraść opony rolnicze.
28.05.2020., 19:05h
Jak poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Policji w Płońsku, w nocy z 24 na 25 maja br policjanci z płońskiej patrolówki zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Siedlin, gdzie czujny obywatel przy jednej z posesji zauważył podejrzany pojazd.

Funkcjonariusze na miejscu, na bocznej drodze zauważyli dostawczego auto marki Peugeot. W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn, 36- i 27-latek z pow. płockiego. Obaj byli wyraźnie zdenerwowani i zaskoczeni widokiem policjantów. W rozmowie z funkcjonariuszami zgodnie oświadczyli, że przyjechali na ryby. Policjanci jednak nie uwierzyli w ich wyjaśnienia i sprawdzili wnętrze „dostawczaka”. Nie znaleźli w nim sprzętu wędkarskiego za to ujawnili nożyce do cięcia metalu i inne narzędzia.

Gdy mundurowi sprawdzili teren przy posesji okazało się, że niedaleko od samochodu, przy bramie leżą przygotowane do załadowania na samochód kompletne koła od ciągnika rolniczego, 5 dużych opon od ciągnika i kombajnu, a także złom.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. bcz na podst. www.mazowiecka.policja.gov.pl
Fot.
www.mazowiecka.policja.gov.pl
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 16:35