StoryEditor

Pijany rolnik jechał zygzakiem ciągnikiem i śpiewał [ZOBACZ FILM]

3 promile alkoholu stwierdzono u traktorzysty, z którego udziałem film robi furorę w Internecie. 45-latek jechał zygzakiem i śpiewał. Jego wyczyn zarejestrował inny kierujący pod Krasnymstawem. Prezentujemy nagranie.
18.09.2022., 14:09h

Traktorzysta nie trzymał się toru jazdy i wjeżdżał na pobocze

Jak podaje policja, dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że po drodze publicznej w miejscowości Bończa jedzie pijany traktorzysta, który nie trzyma toru jazdy i co chwilę wjeżdża na pobocze.

– Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Niestety, jak się okazało niebawem, zatrzymany rolnik posiadał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

– W styczniu bieżącego roku jechał osobowym audi w stanie nietrzeźwości – miał wtedy ponad 2,5 promila. Zakaz prowadzenia pojazdów uprawomocnił się pod koniec czerwca br. – podaje lubelska policja.

Pijanemu kierowcy grozi do 5 lat więzienia

Sprawca całego zamieszania odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo orzeczonego zakazu.

– Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia aspirant Jolanta Babicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wyliczając konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości:
  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15
  • świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł
  • zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności

fot. KWP w Lublinie

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 06:57