StoryEditor

Amazone C-Mix-Ultra z hydraulicznym zabezpieczeniem

Amazone wprowadza nowe zęby C-Mix-Ultra do zaczepianego kultywatora Cenius-2TX o szerokości roboczej od 4 do 8 m oraz zaczepianego agregatu uprawowego Ceus-2TX o szerokości od 4 do 7 m.
07.07.2021., 14:07h

Nowy system zębów C-Mix-Ultra ma automatyczną ochronę przed przeciążeniami dzięki siłownikom hydraulicznym, co jak zapewnia producent przekłada się na wysoką niezawodność oraz trwałość, szczególnie w intensywnych warunkach pracy.

Zęby pokazują swoje mocne strony szczególnie w trudnych warunkach glebowych przy regularnych przeciążeniach. Próg pracy zabezpieczenia hydraulicznego może być dostosowany do warunków i regulowany jest bezstopniowo od 0 do 800 kg. Dzięki temu nawet w najtrudniejszych warunkach maszyna optymalnie utrzymuje żądaną głębokość roboczą do 30 cm dzięki dużym wysokościom unoszenia poszczególnych zębów.

Zabezpieczenie przed przeciążeniami chroni kultywator w szczególny sposób: system, składający się z siłowników hydraulicznych zamontowanych na zębach oraz centralnie umieszczonych amortyzatorom azotowym, zapewnia bardzo spokojny powrót zębów C-Mix-Ultra po ich uniesieniu. Ma to również bardzo korzystny wpływ na zużycie zabezpieczenia przed przeciążeniami w wielu procesach wyzwalania.

Liczba amortyzatorów azotowych jest dostosowana do  liczby zębów, aby zapewnić niewielką różnicę ciśnień przy jednoczesnym działaniu kilku zabezpieczeń przed przeciążeniami.

Producent zadbał, by bezstopniowa regulacja systemu była wygodna i umiejscowiona z przodu zaczepu. Znajduje się tam również manometr widoczny z fotela ciągnika do bieżącej kontroli.

 

Nowe zęby C-Mix-Ultra można łączyć z kompletnym systemem redlic C-Mix. Duży wybór oferuje odpowiedni typ redlicy do każdego zastosowania. Niektóre z redlic są dostępne w wersji HD o wysokiej odporności na ścieranie.

Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. W bardzo krótkim czasie czubek redlicy zostaje oddzielony od blachy prowadzącej. Zapewnia to krótkie czasy przezbrajania, a przede wszystkim redukcję kosztów zużycia.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 20:19